Auto-Moto

Víte, jak vypadají kvalitní ocelové profily?

Hutní materiál je v rámci stavebnictvím jedním z nejpoužívanějších. O tom jistě není žádných pochyb. Vždyť právě ocel se vyznačuje vysokou pevností, dlouhou životností a celkovou odolností. Typickým příkladem jsou ocelové profily. Jenže, co si pod takovým výrazem představit? A podle čeho vlastně poznat kvalitní ocel?

Ocelové profily a další

Když se řekne ocelové profily můžete si představit profilovou ocel odpovídajícího tvaru. Nejčastěji jsou to tyče odlišných průřezů, které se vám hodí na stavbě a v jiných oblastech. Při volbě samotného průřezu se meze jistě nekladou. Jsou to průřezy připomínající tvar písmene L, T a výjimkou není ani čtverec a kruh.

Ocelové profily, to však mohou být i pevné ocelové nosníky, s nimiž docílíte přece jenom vyšší nosnosti. Na první pohled jde také o tyče s průřezem I, IPE, U, UPE, HEA a HEB, jen tak masivnost je zpozorovatelná už na první pohled.

Pokud si myslíte, že ocelové profily jsou jedinou podobou hutního sortimentu, jste značně na omylu. Když se řekne hutní materiál, můžete si představit mnohý další sortiment, který se vám hodí na stavbě. Typickým příkladem jsou plechy, trubky a jakly. Neopomínejte ani na pevné betonové základy, jejichž nedílnou součástí je betonářská ocel. Zapomínat bychom neměli ani na kari sítě do betonu. Ty to tohoto segmentu také spadají.

Kvalitní ocel je základ úspěchu

A nyní to hlavní. Pokud sháníte ocelové profily, volte pouze osvědčenou kvalitu. Přece jenom takové produkty mají vykazovat delší životnost a požadované vlastnosti z pohledu pevnosti, nosnosti apod. Rozhodně nakupujte pouze normovanou ocel, která splňuje všechny potřebné normy typu EN, DIN a ČSN. V ideální případě se obraťte na dlouhodobě prověřeného dodavatele takového sortimentu, u něhož máte jistotu prvotřídního nákupu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top