Nezařazené

Víte, jaké praktické využití má jakl?

Když se řekne hutní materiál, každého určitě napadnou nejrůznější trubky, plechy, ocelové profily a další. Jen málokdo si vzpomene na jakl. Přitom tento ocelový výrobek má opravdu široké použití a nabízí spoustu možností provedení. Jestliže nemáte povědomí o tom, jaká je vlastně podoba jaklu nebo k čemu slouží, začtěte se do následujících řádků.

Jakl a jeho vyhotovení

Nejprve se pojďme zaměřit na to, jak tento hutní materiál vlastně vypadá. Jakl je v podstatě dutý ocelový profil nabývající odlišného půdorysu. Mezi nejpoužívanější jakly patří určitě ty se čtvercovou a obdélníkovou základnou. S nimi se při realizaci čehokoliv setkáte nejvíce. Výjimkou ovšem není ani jakl speciální, respektive ten ve tvaru Z, L, T a podobně.

Jakl je uzavřený ocelový profil, jehož zpracování musí vždy odpovídat příslušným normám. Právě díky nim máte jistotu, že tento ocelový prvek bude nabývat příslušných vlastností. Mezi ně patří určitě pevnost, bytelnost, odolnost, nosnost a v neposlední řadě i patřičná životnost díky povrchovému nátěru. Jakly jsou navíc dodávány v odlišných délkách. Samotný hutní materiál lze pak celkem snadno a rychle dělit příslušnou pilou nebo autogenem. Na druhou stranu lze jakl také pohodlně svářet a tím pádem spojovat jednotlivé díly a vytvářet originální konstrukce.

Použití jaklů v praxi

Jak asi správně tušíte, jakl má poměrně široké využití primárně ve stavebnictví. Ocelový profil tohoto typu se vám hodí při stavbě libovolné konstrukce. Typickým příkladem jsou zahradní domky, garáže, kotce a jiné stavby. Své použití nachází i u větších objektů, jakými jsou rodinné domy a podobně. Díky určité tvárnosti jaklu se víceméně nemusíte omezovat. Při jeho nákupu si pohlídejte pouze jednu důležitou věc, a to je volba toho správného dodavatele. Ten by vám měl zaručit patřičný výběr hutního materiálu a mohl nabídnout i přidružené služby v podobě dělení, dopravy a jiných.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top