Tech

Vybavení, které by nikdy nemělo chybět v pořádné truhlárně

pixabay.com

Spoust a kutilů si jako ten nejoblíbenější a nejpoužívanější materiál vybírá právě dřevo. A upřímně se opravdu není čemu divit, protože každý, co s ním pracuje dřevo označuje za nejvděčnější možný materiál. Ať už jste profesionálové, nebo jen amatérští kutilové, pojďte se povídat. Co by nemělo chybět v pořádné truhlárně.

Základem řemesla jsou nástroje

Určitě platí tvrzení, že s lepším technickým vybavením jde každé řemeslo lépe od ruky. Jde to i bez něj, ale většinou se to odráží na spoustě práce navíc, a to si přece nikdo tak nevychutná. V profesionální i amatérský truhlárně by tak rozhodně nemělo chybět kvalitní připojení k elektrické síti. Různé druhy brusek, dlát a podobného vybavení jsou mimo běžných manuálních provedení dostupný také v různém elektrickém či pneumatickém provedení.

Jsou tak vhodné především na hrubou práci, kdy je potřeba opracovat větší množství dřev a finální vzhled je stále ještě poměrně daleko. Naopak pokud se pak blížíte k dokončování detailů anebo dokonce začínáte s povrchovou finální úpravou, tak je mnohem lepší odložit elektrické pomůcky a pustit se do práce vlastníma rukama. Je to mnohem lepší na dokončování detailů, a především díky citu odvedete mnohem kvalitnější práci.

Pracovní oděvy a pracovní obuv se nesmí opomíjet

Během jakékoliv práce se dřevem běžně odletují piliny a třísky a je proto potřeba použít také adekvátní pracovní oděvy a pracovní obuv, které nás dokáží kvalitně ochránit. Vesměs opravdu stačí použití základních rukavic, klasického montérkového oblečení a jakýchkoliv uzavřených bot. Mnohem důležitější je ale ochrana obličeje a zraku především. Při práci se dřevem byste tak měli mít alespoň jednoduché brýle z tvrzeného plastu, které vás spolehlivě ochrání a v případě potřeby dokonce i celo obličejový štít z plexiskla.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top