Tech

Hledači pokladů pozor! Víte, jak čistit svoje nálezy?

pixabay.com

Hledání pokladů je aktuálně velice oblíbeným tématem a spousta lidí se oddává například magnetic fishingu nebo hledání s pomocí detektoru kovů. Ať už v prvním, nebo druhém případě, vždy pokud se vám podaří jakýkoliv nález tak je to něco kovového. A ať už zůstávají kovové předměty ve vodě, nebo v zemi, tak jsou v nehostinném prostředí, které se na nich pochopitelně musí projevit.

Slyšeli jste o chytání ve vodě pomocí magnetu?

Klasické detektory kovů už zná víceméně celý svět, a proto se nikdo nediví, pokud občas na poli nebo v lese potká hledače s typickým tyčovým detektorem a sluchátky. Mnohdy ale lidé nikdy neslyšeli o lovení předmětů přímo z vody pomocí silného magnetu. Jednoduše se magnet dá na dlouhý provaz, zaváže se za lampu nebo zábradlí na druhém konci provazu a hodí se co nejdál do vody… pak už jen stačí pomalu tahat a sledovat co z vody vytáhnete.

A možná se tomu budete divit, ale není žádnou výjimkou, že někteří nadšenci z vody vytáhnou opravdové unikáty a občas se povede i historická vzácnost. Jeden z populárních spotů je například přímo u Karlova mostu v Praze. Zde se z vody loví například staré mince, které sem lidé házejí a někdy je proud nestačí unést daleko a velice časté tu jsou nálezy zbraní během ústupu Wehrmachtu v druhé světové válce.

Ultrazvukové čističky se stávají skvělými partnery

Přichází tedy na řadu ale problém, jak zkorodované a poškozené předměty vyčistit. Mechanické čištění je velice často špatný nápad, protože jím můžete naopak předmět ještě víc poškodit a spousta chemických druhů je příliš agresivní a může povrch naleptat.

Ultrazvukové čističky jsou v tomto ohledu naprostým unikátem a pomáhají nadšeným sběratelům po celém světě každým dnem. Jedná se o kombinaci speciální chemické báze pro daný druh kovu a ultrazvukových vln, které postupně odbourávají nečistoty z předmětu a díky tomu se jej postupně daří čistit. Velice pečlivě a bez jakéhokoliv poškození.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top