Tech

Hledáte staré mince? A víte, kde je najít a jak je vyčistit?

pixabay.com

Staré mince mohou být zajímavým dědictvím, ohromným koníčkem a v neposlední řadě i předmětem denního hledání. Je spousta milovníků historických předmětů, které brázdí přírodu podle starých map a s detektorem nebo magnetem hledají pozůstatky dob minulých. Víte, ale jak je najít a jak se o ně postarat?

Hledání kovu pomocí magnetu či detektoru kovů

V přírodě se dá hledat jak na zemském povrchu, tak i přímo ve vodě. Ve vodě se nejlépe vyhledává pomocí speciálních silných magnetů. Princip je jednoduchý. Na vytipované místo hodíte magnet, necháte jej klesnout na dno a po chvíli jej plynule táhnete zpět z vody. Silný magnet po cestě sbírá kovové předměty ze dna. Nejčastějšími nálezy touhle formou jsou hlavně zbytky zbraní ve válečných zónách a občas i nějaké to kolo.

Detektory kovů jsou potom čistě pro použití na souši. Jednoduše pomocí cíleného magnetického signálu hledají kovové předměty pod povrchem. Jejich účinnost a přesnost je zcela individuální, někdy je ovlivněna nejen vlastnostmi přístroje, ale dokonce i vlhkostí nebo složením půdy.

Jak čistit nalezené předměty a mince?

Pokud už najdete nález hodný čištění, je potřeba nejdříve prostudovat materiál a úroveň poškození. Pro poškozené a citlivější materiály jsou zde ultrazvukové čističky. Ty fungují na bezkontaktní bázi a díky tomu dokáží čistit bez jakéhokoliv porušení i silně zaleptanou špínu.

Jsou ale pro některé poměrně drahé, a tak zůstává i druhá možnost čistění, a to klasická manuální. Manuální čištění může být mnohdy rychlejší a v některých ohledech i preciznější. Má ale spoustu nevýhod. Nejen, že je s ním spojená určitá náročnost, ale také u něj riskujete nenávratné poškození. O to větší riziko je pochopitelně u kovů, které jsou vytaženy z vody či země, kde mohly postupně korodovat a podléhat přírodním vlivům.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top