Móda & styl

Vyberte si dioptrické brýle, které vám padnou

dioptrické brýle
pixabay.com

V dnešní době problém se zrakem nepředstavuje absolutně žádnou překážku. Ať už se rozhodnete pro brýle nebo dioptrické čočky, vždycky dokážou pomoci tak, abyste bez problému viděli. Momentálně se popředí opět vrátili brýle a to nejen díky své funkčnosti, ale také estetickému prvku. Vyberte si takové, které perfektně padnou vašemu obličeji, budou vám pohodlné a splní veškeré žádané funkce od estetické až po praktickou.

Brýle podle typu obličeje

Vzhledem k tomu, že jsou brýle nepostradatelným pomocníkem a mnohokrát i módním doplňkem, měly by nám perfektně padnout. To, aby nám byly dioptrické brýle pohodlné, ovlivňuje několik faktorů od tvaru a typu obličeje, až po úpravu samotných brýlí.

Oválný typ obličeje – lidé, kteří mají tento typ obličeje, mohou zajásat, protože mohou nosit téměř všechny druhy brýlí a obrouček a budou jim slušet.

Kulatý obličej – k tomuto typu obličeje se nehodí kulaté brýle. Vsaďte na hranaté brýle. Zkusit byste mohli i brýle bez obrouček.

Trojúhelníkový obličej – bývá často nazýván také srdcový, ke které se hodí jemné brýle s užšími, zaoblenými obrubami.

Hranatý obličej – ostré rysy, široká čelist a vystouplé lícní kosti charakterizují hranaté obličeje. K těmto typům obličeje se doporučují oválné nebo asymetrické brýle. Rozhodně se vyhněte obdélníkovým a hranatým tvarům brýlí.

Rozdíl mezi pánskými a dámskými brýlemi

Nedá se říci, že by byly konkrétně v některých zásadních věcech odlišné. Ale rozhodně si můžeme všimnout toho, že pánské brýle bývají podstatně decentnější než ty dámské. Je to hlavně z důvodu, že si nepotrpí na tak výrazné obroučky jako právě ženy. Ačkoliv doba jde ku předu a můžeme si všimnout i mužů, kteří mají právě extravagantní obroučky. V dnešní době se ničemu meze nekladou, proto můžete bohatě vybírat z mnoha tvarů, tlouštěk a barev.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top