Bydlení

Vyberte si ta správná střešní okna

střešní okna
pixabay.com

Plastová střešní okna jsou nejčastěji vsazována do podkrovních nemovitostí. Nedílný prvek střechy, skrze nějž do vnitřních prostor pronikají sluneční hřejivé paprsky a denní světlo. Střešní okna v domácnostivytváří velice komfortní a příjemnou atmosféru.

Jestliže ale chcete, aby vám plastová střešní okna vydržela spoustu dlouhých let bez jediného problému a plnila svoji funkci na výbornou, musíte zvolit ten správný výrobek a pohlídat si několik dalších věcí. Před nákupem takového sortimentu se vám určitě hodí následující řádky, v nichž probereme to nejdůležitější.

Volba plastových střešních oken

V první řadě byste měli vzít v potaz umístění střešního okna. Důkladně si dané prostory rozčleňte a zvolte odpovídající počet prosklených ploch. Poměrně důležitou roli hraje výška osazení střešního okna. Ta by měla korespondovat s pohodlným otevíráním, případně s výhledem ven, pokud o něj stojíte.

Dále vás bude zajímat výrobní materiál. Ideální volbou jsou samozřejmě plastová střešní okna, na která je obvykle poskytována několikaletá záruka. Plast dnes může vévodit nejenom koupelnám a místnostem s vyšší vlhkostí. Zakomponovat jej můžete stylově také do ložnice, obýváku a ostatních pokojů.

Myslet byste měli i na to, jakými parametry se plastová střešní okna pyšní. V tomto ohledu vám přinášíme alespoň pár základních údajů, jichž je dobré se držet.

Plastová střešní okna a jejich vlastnosti

Určitě lpěte na patřičné certifikace jednotlivých komponent. Základem by mělo být termo-izolační zasklení, respektive dvě skla o síle alespoň 24 mm. Důležitý je také útlum hluku cca 32 dB a koeficient tepelné propustnosti 1,1 W/m2K.

Taková plastová střešní okna musí být spojena i s bytelnou konstrukcí, dostatečným sklonem a v neposlední řadě odpovídajícím designem. Budete-li se držet uvedeného, vězte, že naleznete ideální střešní okna právě do vaší nemovitosti.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top