Bydlení

Vyberte si palety podle jakostní třídy

palety
pixabay.com

Palety jsou velice univerzálním produktem, s nímž se nejčastěji setkáte hlavně v oblasti přepravy a uložení nejrůznějšího zboží. Díky jejich celkové konstrukci a zpracování však nachází široké uplatnění i v oblasti nábytku. Ano, je to právě paletový nábytek, jehož užití má stále narůstající tendenci a díky tomu se stává nedílnou součástí interiérů a exteriérů.

Rozhodnete-li se pořídit si palety za libovolným účelem, měli byste vědět, co si vlastně kupujete. Jaké je označení takových produktů, rozměry a v neposlední řadě také jakostní třída. S tím vším vás nyní seznámíme prostřednictvím následujících řádků.

Jaké si pořídit palety?

Zaprvé dbejte především na celkovou kvalitu dané palety. Jestliže chcete docílit normované velikosti a celkové preciznosti zpracování, padne určitě volba na EURO palety. Ty jsou ostatně nejvyužívanějším modelem. Velikost je v tomto případě jasně dána. Je to rozměr 800 x 1 200 mm. Samotná konstrukce navíc umožňuje nabírání ze všech stran, což se hodí v případě, ať už používáte jakýkoliv vozík na přepravu.

Nyní je nejvyšší čas, seznámit vás i s jakostními třídami, jimiž se palety pyšní. V tomto ohledu lze rozlišovat tři skupiny.

  • Jakostní třída A – Používá se u palet bez jakéhokoliv poškození
  • Jakostní třída B – Označení použitých palet, u nichž narazíte na menší vady
  • Jakostní třída C – Tyto palety jsou více poškozené a je třeba počítat s tím, že nelze využívat jejich maximální nosnosti

Pořizujte palety dle opotřebení

Sháníte-li palety pro jakékoliv činnosti, vždy dbejte na to, aby měly odpovídající jakostní třídu, jež je pro vás důležitá. Od tohoto parametru se totiž budou odvíjet nejenom samotné vlastnosti palety, vzhled a další vlastnosti, ale také nákupní cena. Čím vyšší jakostní třída, tím vyšší pořizovací cena.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top