Zdraví & sport

Vyrážíte na kolo? Poradíme vám, jak se obléknout!

zdroj: pixabay.com

Počasí nám už konečně umožňuje oprášit kola zaparkovaná v garážích či ve sklepech a poprvé tak v letošním roce šlápnout do pedálů. Pokud i vy patříte mezi nadšené cyklisty, kteří se již nemohli dočkat příležitosti, kdy budou moci konečně vyrazit na své oblíbené cyklostezky a cyklotrasy, pak je náš dnešní článek určený právě vám. V následujících řádcích vám prozradíme, jak se v tomto počasí na kolo obléknout, aby vám nebylo teplo ani zima a abyste neriskovali, že na své první vyjížďce prochladnete.

Oblečení na kolo při teplotách od 10 do 15 stupňů

Pokud se hodnoty na teploměru vyšplhají někam mezi 10 až 15 °C, měli byste si na sebe obléknout cyklokraťasy nad kolena, které budou disponovat nohavicemi. Jako horní vrstvou doporučujeme obléknout funkční nátělník, který od vašeho těla odvede pot, na něho byste si měli obléknout cyklo dres s dlouhým rukávem a popřípadě ještě vestu.

Zapomínat byste neměli ani na doplňky, které jsou důležité pro vaše pohodlí. Při těchto teplotách by vám neměly chybět dlouhoprsté rukavice, funkční ponožky, hodit se vám bude i čelenka, kterou si dáte pod helmu.

Oblečení na kolo při teplotách od 15 do 20 stupňů

Ve dnech, kdy budou panovat teploty pohybující se od 15 do 20 °C, je dobré obléknout si cyklokraťasy nad kolena, v tomto případě již nejsou nutné nohavice. Co se horní části vašeho těla týče, radíme obléknout si funkční tričko, které stejně jako v případě funkčního nátělníku má za úkol odvádět od těla pot. Na něho si oblékněte cyklodres s krátkým rukávem, pakliže by ten den foukalo, můžete svůj cyklistický outfit doplnit ještě o vestu.

I v tomto případě je potřeba myslet na doplňky. Při teplotách mezi 15 až 20 stupni si bohatě vystačíte s funkčními ponožkami, zapomínat byste neměli na cyklistické rukavice.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top