Zdraví & sport

Zdravotní obuv – je důležitější, než si myslíme

nohy
pixabay.com

 

Velká část obyvatel má v současnosti ortopedické problémy a to jak malé tak velké. S takovými problémy souvisí i bolesti a únava kloubů, nohou, zad, vznikají různé puchýře a otlaky a celkové nepohodlí při pohybu. Je třeba si uvědomit, jak moc jsou pro nás nohy důležité a jak velká zátěž na ně každý den čeká. Starejte se o své nohy a dopřejte jim to největší pohodlí, které jim zajistí právě zdravotní obuv.

A jaké výhody přináší zdravotní obuv?

Při nošení zdravotní obuvi zajistíte svým nohou nejen skvělé pohodlí a celkový komfort při chůzi, ale zdravý vývoj celkového tvaru chodila, ale i správné vytvarování klenby. Dále se Vám podaří díky ní odbourat bolest zad, která vzniká z důvodu špatného držení celého těla.

Nicméně většina lidí si zdravotní obuv pořídí až v okamžik, kdy je již pozdě.

Velmi důležitou součástí zdravotní obuvi jsou ortopedické vložky do bot, které pomáhají kompenzovat problémy s chodidly. Jsou speciálně vytvarované a podílejí se také na zabezpečení správného rozložení celkové váhy. Navíc zajišťují odlehčenst dopadů nohou na zem. Díky čemuž se můžete vyvarovat problémům, které vznikají v oblastech kotníků a chodidel.

Jak poznat správnou zdravotní obuv?

Bota by měla mít opravdu pružnou špičku. Měla by Vám dobře padnout a krásně obejmout celé chodidlo. Doporučuje se kulatý tvar boty, díky kterému se vyhnete otlakům nebo puchýřům, které vznikají na prstech při nošení špatné obuvi. Zdravotní obuv by neměla být vyšší než 4 centimetry, protože vysoké podpatky zapříčiňují problémy se zády. Důležitá je i protiskluzová podrážka, která zajišťuje bezpečnější pocit při chůzi.

Pořiďte zdravotní obuv i svým dětem, zajistíte jim tím, hladký a správný vývin celého těla, správný růst a tvarování nohy a celkově opravdové pohodlí při chůzi.

Nabídka zdravotní obuvi je skutečně velká. Vybrat si můžete pro sebe zdravotní obuv pánskou, pro svou partnerku zdravotní obuv dámskou, ale i pro ty nejmenší z nás zdravotní obuv dětskou. Proto si na své si přijde každý z nás. 

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top