Zdraví & sport

Jak zjistit klidové a zátěžové EKG?

EKG
pixabay.com

Zdraví máme pouze jedno, proto je třeba jej v žádném případě nepodceňovat. Na mysli máme časovou změnu elektrického potenciálu způsobeného srdeční aktivitou neboli EKG. To jsou velice důležité hodnoty hlavně v případě, že se necítíte dobře či trpíte nejrůznějšími onemocněními.

Elektrokardiograf, který ukáže mnohé o elektrické aktivitě srdce a odborníkům napoví, jak vás co nejefektivněji léčit. Ke zjištění tohoto důležitého parametru slouží profesionální přístroje EKG. Ty si samozřejmě nemusíte pořizovat do svých domácnostní, protože pořizovací náklady budou asi vetší. Rozmýšlet se však musíte, jakému zdravotnickému zařízení dáte přednost.

Moderní přístroje EKG

Toto ambulantní monitorování tlaku krve se ukrývá pod zkratkou ABPM, což v originálu znamená AmbulatoryBloodPressure Monitoring. A právě k tomuto měření slouží přístroje označované jako Holtery. Nejmodernější ergonomické systémy propojující se s řídícím počítačem a zobrazující hodnoty libovolného typu.

Přístroje EKG pro měření ABMP pokrývají obě zásadní oblasti.

  • Klidové EKG
  • Zátěžové EKG

V obou případech se využívají bezdrátové moduly v kombinaci se systémy, jež dokáží následně předložit různé formáty záznamu, zobrazení a tisku. A právě díky takovým zařízením mohou být odhalovány jakékoliv závažnější zdravotní potíže.

Vydejte se na ambulantní monitorování tlaku krve

Plánujete-li návštěvu lékaře, rozmýšlejte nad tím, jaké přístroje EKG vůbec vlastní. Moderní kliniky v tomto směru jistě předčí ty staré, a to zrovna v takových detailech, jakými jsou zařízení pro měření EKG. Bezriziková metoda vyšetření, která o vaší tělesné schránce prozradí mnohé a lékaři pomůže klasifikovat stupeň závažnosti hypertenze.

Pakliže jde o ABMP, spoléhejte se pouze na špičkové přístroje EKG u zkušených odborníků.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top