Zdraví & sport

Bezpečí za volantem – nepodceňujte jízdu pod vlivem zbytkového alkoholu

Bezpečná jízda
pixabay.com

Každý z nás si dá občas nějakou tu skleničku dobrého alkoholu nebo dojde večer do hospody na jedno nebo snad na dvě? Jak však druhý den poznat, že alkohol již z našeho těla vyprchal a my můžeme s klidnou hlavou sednout za volant? Jednoduše. Pořiďte si alkohol tester a již nikdy si s tímto problémem nebudete muset lámat hlavu.

Co je alkohol tester?

Alkohol testery jsou přístroje, které by měl mít po ruce každý řidič. S jeho pomocí snadno a rychle každý z nás zjistí hladinu alkoholu, kterou má v dechu. Poměrně přesně a rychle se díky alkohol testeru dozvíte objektivní výsledek. 

Jaké alkoholové testery existují?

Alkoholové testery nebo chcete-li alkoholové testy, můžeme rozdělit na testery pro domácí použítí, polo-profesionální testery a profesionální testery.

Jak alkohol tester funguje?

Podstatné je, aby každý při měření dodržel přesný postup. Hladinu alkoholu je zjištěna díky opravdu citlivému polovodičovému senzoru, jehož výsledky následně zpracovává a vyhodnocuje mikroprocesor. Po tomto procesu se Vám zobrazí údaj s Vaším výsledkem na displeji. Existují však testery, které fungují jednodušeji, a Vám se nezobrazí konkrétní výsledek, nýbrž se Vám tester zbarví a vy si v popiscích přečtete, co jednotlivá barva znamená.

Každý alkohol test by měl být schopný určit zároveň i nulovou hodnotu alkoholu v dechu. Na to je třeba klást důraz, neboť existují levnější typy alkohol testerů, které takovou schopnost nemají.

Čím je alkohol tester spolehlivější a jeho výsledky věrohodnější a celkově systém zjišťování propracovanější, tím je samozřejmě cena testeru vyšší. Základním rozdílem bývá typ měřícího senzoru, díky kterému Vám tester obsah alkoholu v těle zjišťuje.

Alkohol tester Vám dá jistotu, že jste kompetentní a schopní k tomu řídit motorové vozidlo, fungovat na Vašem pracoviště a další.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top