Zdraví & sport

Proč elektronické cigarety?

cigareta
pixabay.com

Hitem posledních let se staly elektronické cigarety. Co je na nich tak úžasného, že se staly fenoménem a staly se tématem, které řeší celý svět?

Níže si Vám dovolujeme odhalit, proč je lepší kouřit elektronické cigarety.

První výhoda – ekonomická náročnost

První velkou výhodou elektronických cigaret je ten fakt, že Vám ušetří velké množství peněz. Průměrně se uvádí, že Vám ušetří až pětinásobek financí za měsíc, ale často to bývá i více.

Druhá výhoda – o něco zdravější než klasická cigareta

Elektronické cigarety neobsahují na rozdíl od klasických cigaret tytéž škodlivé látky jako je dehet, karcinogeny a další chemické látky, které pak vzniknou, když cigareta hoří. Náplně, které se ke kouření elektronických cigaret používají, obsahují pouze nikotin a potravinářská barviva, vodu, dochucovadla a propylenglykol.

Třetí výhoda – zdraví pro Vaše okolí

Dík tomu, že z elektronické cigarety vychází pouze pára, která při použití ovocných náplní dokonce příjemně voní, neškodíte tím svému okolí, jako při kouření klasických cigaret a vyfukování kouře. Mnoho kuřákům často nedochází, že při kouření škodí nejen sobě, ale i lidem ve svém okolí. Nejhůře jsou na tom pak děti, které musí pravidelně tento kouř vdechovat a stávají se tím pasivními kuřáky a často pak trpí různými nemocemi, které se projevují až ve vyšším věku a to formou respiračních onemocněnelektronická cigaretaí a alergií.

Kouř, který vydechujete při kouření elektronické cigarety, neobsahuje výše zmíněné škodlivé látka, a proto tím neškodíte Vašemu okolí.

Čtvrtá výhoda – náhrada klasických cigaret

Elektronické cigarety mohou opravdu sloužit jako stoprocentní náhrada klasických cigaret. Mnoho lidí je považuje za pouhý doplněk ke klasickým cigaretám. Stačí si pouze správně zvolit náplně, které budete užívat a sílu nikotinu, jež je v nich obsažena.

Pátá výhoda – snadněji přestanete kouřit

Samozřejmě sama od sebe Vás elektronická cigareta neodnaučí kouřit, ale postupem času můžete snižovat obsah nikotinu, až ho pomalu snížíte na minimum. K samotnému odvykání je však potřeba pevná vůle a vytrvalost a elektronická cigareta může být jen prostředkem, který Vám pomůže dosáhnout žádoucího cíle.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top