Nezařazené

Získejte od zaměstnavatele odškodnění za pracovní úraz

Stala se vám v práci nehoda a teď se svým zaměstnavatelem řešíte odškodnění? Nebo se vám něco takového vůbec řešit nechce? To je ale špatně, měli byste požadovat to, na co máte ze zákona nárok.

Na co máte nárok?

Zaměstnavatel je zaměstnanci povinen nahradit například ztrátu výdělku, bolest, ztížení společenského uplatnění, účelně vynaložené náklady spojené s léčením nebo věcnou škodu a jednorázovou náhradu nemajetkové újmy při zvlášť závažném ublížení na zdraví.

Má zaměstnavatel jiný názor než vy?

Ale jako téměř vše i náhrada za pracovní úraz podléhá promlčecí lhůtě, proto je zapotřebí jednat rychle. Zejména musíte neprodleně vše nahlásit svému nadřízenému / zaměstnavateli, který by o vašem úrazu měl vyhotovit záznam. Někdy se ovšem stává, že zaměstnavatel zaměstnanci odmítá úraz uznat jako pracovní. Jak se proti tomuto rozhodnutí můžete bránit?

Potřebujete pomoct?

Obraťte se na specializovanou právní poradnu Pracovní úraz – Poradna pro zaměstnance. Zdarma vám poradí, které kroky učinit, abyste se dočkali svého odškodnění. Kromě toho vás právníci také mohou zastupovat před soudem. Vy pak právní poradně zaplatíte jen tehdy, pokud společnými silami dosáhnete finančního odškodnění. V opačném případě nezaplatíte vůbec nic.

Bezplatná konzultace

Pokud se vám stal pracovní úraz a chcete se dozvědět vše o odškodnění za pracovní úraz, neváhejte kontaktovat Pracovní úraz – Poradna pro zaměstnance. Můžete napsat e-mail, zavolat anebo vyplnit kontaktní formulář. Poradna nabízí bezplatné osobní konzultace, bezplatné právní poradenství po e-mailu i navazující právní zastoupení za předem domluvenou provizi, ovšem pouze z vymoženého plnění.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top