Stala se vám v práci nehoda a teď se svým zaměstnavatelem řešíte odškodnění? Nebo se vám něco takového vůbec řešit nechce? To je ale špatně, měli byste požadovat to, na co máte ze zákona nárok.
Na co máte nárok?
Zaměstnavatel je zaměstnanci povinen nahradit například ztrátu výdělku, bolest, ztížení společenského uplatnění, účelně vynaložené náklady spojené s léčením nebo věcnou škodu a jednorázovou náhradu nemajetkové újmy při zvlášť závažném ublížení na zdraví.
Má zaměstnavatel jiný názor než vy?
Ale jako téměř vše i náhrada za pracovní úraz podléhá promlčecí lhůtě, proto je zapotřebí jednat rychle. Zejména musíte neprodleně vše nahlásit svému nadřízenému / zaměstnavateli, který by o vašem úrazu měl vyhotovit záznam. Někdy se ovšem stává, že zaměstnavatel zaměstnanci odmítá úraz uznat jako pracovní. Jak se proti tomuto rozhodnutí můžete bránit?
Potřebujete pomoct?
Obraťte se na specializovanou právní poradnu Pracovní úraz – Poradna pro zaměstnance. Zdarma vám poradí, které kroky učinit, abyste se dočkali svého odškodnění. Kromě toho vás právníci také mohou zastupovat před soudem. Vy pak právní poradně zaplatíte jen tehdy, pokud společnými silami dosáhnete finančního odškodnění. V opačném případě nezaplatíte vůbec nic.
Bezplatná konzultace
Pokud se vám stal pracovní úraz a chcete se dozvědět vše o odškodnění za pracovní úraz, neváhejte kontaktovat Pracovní úraz – Poradna pro zaměstnance. Můžete napsat e-mail, zavolat anebo vyplnit kontaktní formulář. Poradna nabízí bezplatné osobní konzultace, bezplatné právní poradenství po e-mailu i navazující právní zastoupení za předem domluvenou provizi, ovšem pouze z vymoženého plnění.
