Zdraví & sport

Zlepšete svůj spánek dodržováním několika důležitých pravidel

pixabay.com

Kvalita spánku je velice důležitá především proto, že se pro naše tělo týká o jednu z těch nejdůležitějších regeneračních aktivit. Pokud nemáme dostatečně kvalitní spánek, tak se to projevu na naší fyzické odolnosti a dovednostech, ale stejně tak to může mít i velice neblahý vliv na naši psychickou odolnost.

Ve všech případech ale existují pravidla, pomocí kterých můžete jednoduše zlepšit kvalitu spánku. Pojďme se na ně podívat a udělat tak náš život mnohem lepším.

Nepoužívejte elektroniku těsně před spánkem

Používání elektroniky je bezesporu jedním z těch největších problémů v ohledu kvality spánku. Modré světlo, které zobrazovací zařízení produkují, má negativní dopad v tom smyslu, že aktivně blokuje produkci spánkových hormonů. Kvůli tomu tak nejste schopni usnout tak rychle a kvalitně, jako kdybychom modré světlo jednoduše vynechali.

Vždycky spěte v maximální tmě

I menší světelné zdroje jako mohou být různé led diody mají tu nevýhodu, že snižují efektivitu regenerace. Celá řada regeneračních procesů je totiž navázaná na to, že jsme v úplné tmě. Díky tomu mohou pracovat bez obav z toho, že by tělo muselo být v pozoru. Jedná se o přírodní mechanismus, kterému se zkrátka musíme přizpůsobit.

Investujte do kvalitní postele

Další velice důležitou věcí je investice do kvalitního vybavení. Neměli bychom se bát koupě profesionální matrace, protože i levné matrace z rukou profesionálních výrobců nabízejí spoustu pozitivních možností a efektů. Vedle toho ale matrace není vším, na co musíte myslet. Jejich životnost, a především aktivitu může pozitivně ovlivnit i kvalita roštu či konkrétního podloží, které postel využívá. Vedle toho je i potřeba pravidelně měnit peřiny a polštáře, které mají tendenci zachytávat nejen mikroby a roztoče, ale praním se v nich také tvoří hrudky snižující pohodlí.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top