Zdraví & sport

Zvítězí evropská tradice nebo asijské megalomanství?

brankář
www.pixabay.com

Ve fotbalovém světě se pomalu a jistě rozmáhá trend odchodů do méně atraktivních lig světa, jimiž jsou například Americká MLS, Čínská CSL nebo Katarská QSL. Odliv velkých jmen fotbalového světa do Asie je čím dál tím radikálnější a nejedná se již o hráče, kteří by odcházeli z důvodu poklesu výkonnosti, ale o hráče v nejlepších fotbalových letech.

Co tedy stojí za těmito milionovými přesuny?

Ano, jak je již naznačeno, hlavním důvodem jsou finance. Rozmach především čínských investorů sahá až tak daleko, že z předních evropských velkoklubů vykupují hráče za astronomické částky.

Pro přiblížení tomu byly v posledních letech například Paulinho přestupující z Totenhamu za 14 milionů eur, Gervinho z AS Řím za 20 milionů eur, Ramires za 30 milionů eur z Chelsea a Jackson Martinez za 42 milionů eur z Atletica Madrid. Dřívější odchody Alesandra Del Piera či Davida Beckhama do méně známých klubů, byla cesta zaopatření se a zviditelnění svých nových týmů a lig, ve kterých nastupovali.

Avšak nynějším trendem se zdá být už jen vysoká měsíční gáže nežli sportovní růst. Jistě že konkurenceschopnost v realizačních týmech je doháněna stejným způsobem, vždyť také známý italský stratég Marcelo Lippi trénující právě čínský Guanžu si ročně přijde na 23 milionu korun. Ale ani on není schopen sestavit tým, který by konkuroval průměrným evropským týmům. Nemluvě o velkoklubech jako jsou Real Madrid, Manchester United, či Bayern Mnichov s těmi se mohou rovnat opravdu pouze ve finančních možnostech, struktura mládežnických týmů, tradice evropského fotbalu a kvalita právě evropských lig hovoří jasně ve prospěch Evropy.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top