Zdraví & sport

Zastíní mladá generace tu předešlou?

lední hokej
www.pixabay.com

Zlatá generace kanadského hokeje v čele s hráči jako Shea Weber, Jamie Benn, Tyler Seguin, Patrice Bergeron, Sidney Crosby, Steven Stamkos, John Tavares, Jonathan Toews to jsou 2 zlaté medaile z olympijských her v Soči a Vancouveru, 2 zlaté medaile z posledních dvou světových šampionátů v Rusku a České republice, vítězství ve světovém poháru z roku 2016.

To je jen slabý výčet těch největších úspěchů kanadského národního týmu. Ale právě na světovém poháru v Torontu se představilo ještě jedno družstvo, které míchalo pořadím v celém turnaji byli to mladíci hrající za výběr Severní Ameriky, avšak hlavními postavami byli mladí kanaďané Aaron Ekblad, Ryan Murray, Morgan Rielly, Sam Bennett, Nathan MacKinnon a Connor McDavid. Jsou to nástupci výše jmenovaných hvězd?

V právě započaté sezóně NHL nám dravé mládí ukazuje, že svými technickými dovednostmi, fyzickými dispozicemi a pílí dosavadní vládce tohoto sportu nejen dohání, ale dokáže je již i předčit. Ne náhodou se Connor McDavid stal první volbou loňského draftu, v letošní sezóně to dává svým soupeřům hodně najevo, kdo by měl být budoucím tahounem kanadského hokeje.

V letošním roce se do popředí draftu slavné National Hockey League vklínil mezi finské komety Patrika Laineho, Jesseho Puljujärviho a Olliho Juolevi osmnáctiletý kanadský mladík Pierre-Luc Dubois, stane se i on stěžejním hráčem modrokabátníků z Kolumbusu?

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top