Móda & styl

Zajímavosti o fotbalovém dresu

fotbalista
pixabay.com

Dnešní dresy, které můžeme běžně vidět na každém zápase, pouze jen v různých barvách a s jinými potisky, se postupně vyvíjely a pro větší pohodlí a lepší pohyb se zkrátily na délku kraťasů. V roce 1872, kdy proběhl první mezinárodní zápas a utkaly se proti sobě tým Skotska a tým Anglie, národními dresy byly dlouhé kalhoty, trička a na hlavách měl každý hráč klobouk.

Fotbalové vybavení

Fotbalové vybavení se postupem času začalo vyvíjet a pro zpohodlnění pohybu také zkracovat. Po roce 1930 se na dresy začaly dávat čísla a v 80. letech k tomu přibyly i jména na zádech.

V roce 1924 byl vyvíjen opravdu velký tlak na kluby, aby měli hráči k dispozici ještě jeden dres. V současnosti existují tisíce replik všem možných dresů známých fotbalových klubů, prodávají se fanouškům po celém světě a stal se z toho skutečně zajímavý business a extrémně vydělávající činnost.

Šatník fotbalistů

Šatník fotbalistů současné doby je velmi variabilní a to z důvodu, že trénují po celý rok a to v jakémkoliv počasí. Fotbalové dresy, které jsou s krátkým rukávem, mají skvělý anatomický tvar a i příjemný materiál, tak zajišťují fotbalistům příjemný komfort. Součástí dresu jsou i volné trenýrky, které nabízí hráčům vzdušnost a volnost. Pro zakrytí fotbalových chráničů se používají štulpny, které jsou také součástí dresu.  Boty, které fotbalisté používají, se nazývají kopačky. Dělají se v mnoha provedení. Jedním z nich jsou kolíky, jejich využití je na měkkých povrchách. Následně lisovky, které se používají na normální povrch, jsou nižší a špunty kratší. A turfy, které jsou určené na umělé trávy a tvrdý povrch. Vyznačují se hustotou malých špuntů.

Pro udržení tělesné teploty používají vrcholoví fotbalisté pohodlné teplákové soupravy, větrovky, zimní bundy a čepice.

Takže kompletní vybavení fotbalistů je dres, kopačky, štulpny, chrániče a brankář potřebuje rukavice.

Veškeré toto vybavení a mnoho dalšího můžete sehnat v nákupní galerii. 

 

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top