Zdraví & sport

3 důvody, proč si zamilovat squash

Zdroj: pixabay.com

Squash je raketový sport, který se nejčastěji hraje ve dvou. Zároveň se ale může hrát i ve čtyřech hráčích. Základem celého sportu je raketa, gumový míček a místnost se čtyřmi stěnami. Principem této hry je odrazit míček od přední strany takovým způsobem, abyste co možná nejvíce zkomplikovali odpal svému spoluhráči. V dnešním článku pro vás máme hned 3 důvody, proč si squash zamilovat a dát mu šanci!

Důvod první: uděláte něco pro svoji fyzičku

Nebudeme vám lhát – u squashe se hodně zapotíte. Je to sport, při kterém nemůžete jen tak stát na místě a čekat, že míček bude lítat přesně na vaši raketu a jediným vaším úkolem bude ve správnou chvíli máchnout rukou. Je to spíše naopak. U squashe je vaším cílem porazit protihráče a odrážet mu míčky tak, aby je neměl šanci odpálit – a to si zkrátka vyžaduje pohyb. Dobrou zprávou je, že se u toho sice nadřete, ale vaše fyzická kondice vám za vynaloženou snahu poděkuje.

Důvod druhý: efektivně využijete čas

Patříte-li mezi lidi, kteří často nevědí, jak naložit s volným časem, pak je sázka na squash právě pro vás jako dělaná. Záleží jen na vás, kolikrát týdně si půjdete zahrát, stačí k sobě najít stejně nadšeného parťáka a za sportem můžete vyrazit klidně i několikrát do týdne. Efektivně tak využijete volný čas, který byste jinak možná strávili lenošením u televize nebo nějakou jinou nezáživnou aktivitou. Tohle je přeci mnohem lepší.

Důvod třetí: můžete si pořizovat nové věci

Do třetice všeho dobrého důvod, který vás určitě přesvědčí: díky nové aktivitě si můžete pořizovat nové věci. Máme tím na mysli nákupy potřebného vybavení, ať už to budou třeba squashové rakety, vhodné boty nebo třeba funkční oblečení, ve kterém se i při fyzické zátěži budete cítit pohodlně a dobře. Přiznejme si upřímně – kdo by odolal příležitost koupit si něco nového, hm?

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top