Zdraví & sport

Moderní monitorovací zařízení

Současná zdravotnická zařízené rok od roku zlepšují své přístroje. Hodně je apelováno na maximální přesnost a výslednou mobilitu. A to platí u měření krevního tlaku a u EKG dvojnásob. Je obecně známo, že nejlepší jsou hodnoty získané z dlouhodobého měření při každodenní rutině a zátěži.

Ještě před několika lety to byl hůře dosažitelný cíl a někdy bylo třeba, aby pacient v nemocnici zůstal déle, než je zdrávo. Současná doba je však jiná. Ať už jde o EKG či ABPM, jednoznačně vede ambulantní monitorování. To se sebou přináší spoustu kladů.

Ambulantní monitoring

Jak už prozrazuje tento pojem, v myšlenkách si můžete zhmotnit mobilní zařízení, které je schopno docílit přesného a pro lékaře naprosto důležitého měření. Představte si malou nenápadnou krabičku, jež bude přichycena k vašemu tělu a vy s ní budete fungovat několik hodin. Právě s pomocí dvanácti svodového EKG bude možné provést měření. To se uloží do paměti a posléze je možné jej vyhodnotit za pomoci speciálního softwaru.

Ve prospěch takového přístroje samozřejmě hovoří přemíra nejrůznějších kladů. Je to nenáročná obsluha, vysoká přesnost měření, ukládání spousty hodnot pro mnoho pacientů a také integrace EKG křivky. Ty nejlepší ambulantní monitorovací zařízení navíc dokáží komunikovat i s přemírou lékařských programů, v nichž je možné vyhodnocovat výsledky.

Dávno pryč jsou doby staré techniky. Novodobé ambulance a nemocnice si vaše životní funkce od ABPM po EKG ohlídají daleko sofistikovanějším způsobem. Díky těmto výrobkům je možné kontrolovat zdraví pacienta v jeho přirozeném prostředí, aniž by došlo k jeho omezování. Tyto mobilní verze holterů jsou totiž natolik malé, že o nich během pár minut nebudete vědět. Zkrátka technika jde neustále kupředu a u přístrojů tohoto typu je to pouze dobře.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top