Zdraví & sport

Chcete se sebou začít něco dělat? Jděte na to pěkně pomalu!

Zdroj: pixabay.com

Ne každý je spokojený se svou postavou a ne všem se líbí, jak vypadá. Někoho může trápit povolenější bříško a ona pověstná pneumatika, jiný se může stydět za silnější stehna, která zdobí nechvalně známá celulitida, další může mít špatný pocit z toho, že je jeho tělo samý tuk a žádný sval. Ať už jste se pro cvičení rozhodli z jakéhokoli důvodu a jste odhodlaní, že si dáte do těla, pak vám radíme jediné: jděte na to pomalu, ať zbytečně nepřepálíte start a neskončíte ještě dříve, nežli vůbec stihnete začít!

Co udělat jako první?

Pokud pro vás byl sport a všechno okolo až do dnešního dne spíše sprosté slovo, to úplně první, co byste měli udělat, je vybrat pro sebe nějakou vhodnou aktivitu. Pro někoho bude ideální volba cvičení v posilovně, třeba pod dozorem zkušeného trenéra. Jiný se zase může nadchnout do halových sportů, jako je například volejbal, florbal nebo třeba squash. I vy proto pro sebe najděte něco, co vás bude bavit a pro co se nadchnete.

Řádně se připravte

Jakmile budete mít jasno, která z aktivit je pro vás ta pravá, pořádně se na ni připravte. Nepodceňujte sportovní vybavení, které vám danou aktivitu nejen zpříjemní, ale třeba i v mnohém usnadní. Investice do kvality se rozhodně vyplatí, není na místě šetřit, protože byste si měli uvědomit, že nekvalitní výbava vám může způsobit i úraz. A to určitě nechcete.

Dejte tomu čas

Vybrat vhodnou aktivitu je jedna věc. Vybavit se sportovními pomůckami je věc druhá. Nepřepálit start je věc třetí a možná ze všeho nejdůležitější. Začněte pomalu, nikam nespěchejte a dejte tomu čas, ať si tělo na novou aktivitu zvykne. Nemá cenu se hnát dopředu s rizikem, že to přeženete a daná aktivita vás přestane bavit.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top