Zdraví & sport

Zdravá strava i více pohybu – čím můžete přispět svému zdraví?

Zdroj: pixabay.com

Stále více lidí se zajímá o své zdraví, což je jedině dobře. Přemýšlíme nad vyváženou a pestrou stravou, která by našemu tělu zajistila vše, co potřebuje. Pouhá změna jídelníčku ale není to jediné, co můžete pro své zdraví udělat. Pakliže si uvědomujete, že zdraví máte jen jedno a chcete se o něho řádně starat, pak si v našem článku přečtěte i o dalších tipech, které jdou ruku v ruce se zdravým životním stylem.

Dodržujte pitný režim

Hned vedle vyváženého jídelníčku kráčí pitný režim. Ne nadarmo se o něm pořád tolik mluví, rozhodně bychom jej neměli podceňovat. Doporučené množství vypité vody za den se pohybuje okolo 2-3 litrů, závisí to ale na tom, jestli třeba nesportujete, protože pak se logicky příjem vody zvyšuje. Najděte si optimální cestu a po té se vydejte.

Začněte kouřit zdravě

Pojem zdravé kouření je pro spoustu lidí stále ještě velkou neznámou. Určitě vám nemusíme říkat, že kouření a zdravý životní styl si spolu příliš nerozumí – spíše vůbec. Jestliže víte, že se kouření jakožto svého zlozvyku prostě nedokážete vzdát, vyměňte klasické cigarety za ty elektronické, které přeci jen nejsou pro naše zdraví takovou hrozbou.

Naučte se pravidelně hýbat

Pravidelný pohyb, ať už bude jakýkoli, je pro naše zdraví bezesporu velkým přínosem. Nemusíte se nutit do aktivit, které vám nejsou po chuti nebo jsou pro vás fyzicky příliš náročné. Najděte si takovou alternativu, která vás bude bavit a které se budete chtít věnovat – sportů a aktivit je celá řada, takže si stačí jen vybrat.

Dopřejte si hodně spánku

Chcete-li udělat něco pro své zdraví, přestaňte se šidit na spánku. Spánek vaše tělo potřebuje jako sůl, protože během něco odpočívá, regeneruje a nabírá nové síly. Dospělému člověku stačí 6-8 hodin spánku, které byste se měli snažit dodržovat a přizpůsobit spánku svůj režim.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top