Zdraví & sport

Přenosné defibrilátory moderního provedení

defibrilátor
pixabay.com

Defibrilátor je lékařskou pomůckou, která primárně slouží pro záchranu lidských životů. Používán je v okamžiku, kdy dojde k zástavě srdce pacienta. Za pomoci elektrických výbojů se pak zdravotníci snaží obnovit správnou činnost srdce. S tímto zařízení se můžete setkat nejenom v nemocnicích, kde mnohdy nabývají větších rozměrů. Defibrilátory jsou součástí i záchranných vozů, v nichž dosahují samozřejmě menších podob.

Jsou to přenosné defibrilátory, jež získávají na stále větší oblibě. Důvod je bezpochyby jednoduchý. Menší rozměry, maximální kompaktnost a nižší hmotnost. Z toho všeho plyne snazší přenositelnost a možnost použití v libovolných podmínkách. Takové defibrilátory jsou užívány hlavně v akutních případech. A co hovoří v jejich prospěch?

Je to například velice triviální ovládání s důrazem kladeným na celkovou bezpečnost. To je záruka, že s přenosným defibrilátorem neublížíte sobě nebo někomu jinému, když budete dodržovat patřičná pravidla.Dnes vás taková krabička může hlasově navádět, a to dokonce v českém jazyce. Takže naprosto přesně víte, co máte dělat. Zároveň se díky malému displeji můžete spolehnout na zobrazení křivky EKG na displeji a nemusíte se starat ani o automatický návrh intenzity výboje právě na základě této křivky.

Tyto defibrilátory jsou šetrné k srdečnímu svalu. A to hlavně za předpokladu, že je použit patentovaný bifázický výboj MultipulseBioware, jež je zárukou švýcarské preciznosti a propracovanosti. Takové přístroje umí i automatické selftesty a zaznamenávat prováděné události do paměti, v nichž můžete následně hledat.

Defibrilátory dnes nevypadají jako před mnoha lety. Nyní byste se možná podivovali nad jejich minimalistickým vzhledem a v malém příručním obalu je ani nepoznáte. Doba jde zkrátka nezadržitelně kupředu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top