Zdraví & sport

3 tipy co můžete teď na podzim udělat pro své zdraví

zdroj: pixabay.com


Opět je tu podzim a práce na zahradě ubývá spolu se světlem za okny. Vše se ztišuje a nabádá k ponoření se do sebe. Co byste mohli udělat pro vlastní zdraví?

Vyčistěte hlavu.

Naše podvědomí a stav našeho psychického zdraví mají vliv prakticky na všechny sféry našeho života. Ovlivňují naše vztahy v rodině, s kolegy v práci, pomáhají nám vidět svět negativně nebo pozitivně. Ponořte se sami do sebe, hodnoťte uplynulý rok a udělejte si pořádek v tom, co bylo přínosné a co spíše ne, v čem byste váš život chtěli změnit, co z něj vyškrtnout a co do něj naopak přidat.

Relaxujte a věnujte se vlastním myšlenkám. Choďte sami na dlouhé procházky, kochejte se krásnými barvami podzimu a všechny starosti pusťte alespoň na chvíli z hlavy. Utřiďte si vlastní priority a tvořte plány na jaro, kdy vše začne opět kvést a vy budete plní energie a chutě do nové životní etapy.

Zbavte se závislostí.

Ať už se jedná o těžké závislosti nebo jen drobné prohřešky, podzim je ideálním časem pro vyčištění nejen hlavy, ale i těla. Začněte od lehčích závislostí jako je sladké, káva a dalších věcí, které vašemu tělu škodí, až se dostanete k těm náročnějším, jako jsou cigarety. Pokud je závislost výrazná, někdy může být těžké přestat ze dne na den, proto postupujte po jednotlivých krocích. Klasické cigarety vám může dočasně nahradit elektronická cigareta. Jakmile si zvyknete na ni, bude snadnější přestat kouřit úplně. Vaše okolí navíc ocení absenci cigaretového kouře.

Úklid domova.

Zaměřili jste se na vlastní psychiku i tělo a teď je potřeba uklidit ještě kolem sebe. Podzim přímo láká zalézt do pohodlí domova, zatopit si v krbu nebo pustit příjemný film. Využijte velké množství času stráveného doma a věnujte jeho část právě úklidu. Pokud chcete mít pořádek ve vlastním životě, je potřeba mít také pořádek kolem sebe.

Letní sezóna už skončila a zimní teprve přichází, proto ukliďte ve své šatníku a vyházejte všechny nepotřebné věci. Projděte staré časopisy a vyřaďte knížky, o kterých s jistotou víte, že už je nikdy číst nebudete. Projděte všechny krabice s věcmi, které by se mohly jednou hodit, ale které se ve skutečnosti nikdy nehodily.

Pokud má do života přijít něco nového, něco starého z něj musí prvně odejít.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top