Zdraví & sport

Holter EKG je výdobytkem současné doby

Špatnou funkčnost srdce by neměl podceňovat žádný člověk. Pokud v tomto směru pociťujete jakékoliv problémy, co nejrychleji navštivte lékaře. Teprve ten je tím, kdo vám může objektivně říci, zda máte nějaké potíže nebo jde pouze o vaši domněnku.

K odhalení těchto nedostatků slouží holter EKG, který je dnes nepostradatelnou součástí každé moderní ordinace a nemocničního zařízení. Pokud nemáte představu o tom, co si pod tímto přístrojem představit, začtěte se do následujících řádků.

Mobilní a přesné zařízení

Název tohoto podnadpisu jasně vystihuje hlavní přednosti produktu označovaného jako holter EKG. Jde o speciální tří kanálový záznamník s vysokou vzorkovací frekvencí, který se stane součástí vás, jako pacienta. Toto malé mobilní zařízení je připevněno k tělu člověka a dokáže následně snímat všechny důležité hodnoty týkající se srdce. Zkrátka klasický elektrokardiogram jen v podstatně menším vyhotovení.

Holter EKG máte díky jeho mobilitě neustále při sobě. Toto zařízení pracuje na baterie a je schopno snímat požadované hodnoty klidně pět dní v kuse. Takže záznam odpovídá vašim každodenním zvyklostem a námaze. Jedině tak se lékař dozví ty správné a jasně vypovídající výsledky.

Když po nějaké době přijdete nazpět do ordinace a odevzdáte holter EKG, je jenom otázkou velice krátkého času, nežli doktor získá potřebné hodnoty spojené s funkčností vašeho srdce. To umožňuje přenos dat prostřednictvím USB kabelu.

Lékařská technika jde neustále kupředu

Jak můžete správně tušit, novodobé zdravotnictví se ubírá tím správným směrem. Vyvíjeny jsou nové a nové technologie, které umožňují sledovat člověka v podstatě nepřetržitě. A holter EKG to jenom dokazuje. Takže, když půjdete na kontrolu srdeční funkce, určitě vás nečeká nic komplikováno a obtěžujícího. Vždyť holte EKG je něčím, co na sobě ani nezpozorujete.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top