Tech

Apple vysvětluje, jak Hey Siri funguje

indropnews.com

 

Jak funguje „Hej Siri“?

Hej Siri je založen na poměrně složitém systému, který je téměř výlučně regulován v cloudu přes servery společnosti Apple – je však také závislá na komponentě nazvané „detektor“. Na obrázku níže  Siri tým Apple popisuje detektor jako “ spoušť „, což znamená, že funguje jako motor specializovaného rozpoznávání řeči, který je kalibrován tak, aby nepřetržitě běžel v pozadí a poslouchal jeho příkaz  a filtroval periferní šum pomocí silné hluboké neuronové sítě.

 

 

Váš hlas

Tyto sekvence hlasových toků jsou pak zpracovávány prostřednictvím Deep Neural Network společnosti Apple v úsecích 0,2 sekundy, což autor uvádí, že je pro systém dost času, aby klasifikoval to, co skutečně poslouchá. Tyto informace se pak předávají ostatním iOS nebo watchOS a odtamtud jsou odesílány jako rychlý požár na jeden z mohutných serverů Siri společnosti Apple. V neposlední řadě je server nakonec zodpovědný za zpracování hlasového průběhu – a pokud zjistí, že bylo řečeno něco jiného než „Hey Siri“ (dokonce i něco vzdáleného podobného jako „hej vážně“), zrušení je okamžitě odesláno zpět do iPhone nebo Apple Watch.

 

 

Takže pokud je hlasový průběh zaznamenán v „Second Chance“ (nebo mediánové prahové hodnotě), software je kalibrován tak, aby automaticky vydal druhou příležitost k tomu, aby mohl uživatel mluvit, a poslouchal, že „Hey Siri“ bylo skutečně mluveno.

 

Zdroj : indropnews.com

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top