Zdraví & sport

Běhací pásy nejsou jen výsadou fitness center

Běhací pás asi není třeba komukoliv zdlouhavě představovat. Spousta lidí se s ním setkalo především ve fitness centru. Jde o zařízení, které vám simuluje běh, akorát s tím rozdílem, že stojíte na místě. Běhací pásy jsou pro zlepšení fyzické kondice naprosto ideálním řešením. Je však pravdou, že narazit na ně můžete i na jiných místech.

Běhací pásy ve zdravotnictví

Další využití mají běhací pásy v rehabilitačních zařízeních. Dále jsou to také kardiovaskulární pracoviště. Pokud jde o rehabilitace, je pohyb na pásu zcela na místě. Při běhu dochází k protažení celého těla a posílení vybraných partií. Vzhledem k tomu, že jsou obvykle používány výkonné a stabilní přístroje, může jej použít naprosto každý klient.

U kardiovaskulárních pracovišť plní běhací pásy trochu odlišnou funkci. Simulují zátěž těla, které je následně ověnčeno nejrůznějšími snímači pro získání potřebných hodnot. Tímto způsobem jsou podrobováni testování i těžší osoby. Umožňují to novodobé pásy určené pro profesionální použití.

Pořiďte si kvalitní běhací pás domů

Nakonec je třeba zmínit, že nemusíte navštěvovat fitness centrum nebo zdravotnická zařízení, abyste si mohli dopřávat běhu na tomto přístroji. Můžete si jej zkrátka zakoupit domů. Dnešní běhací pásy prezentují zařízení se spoustou nastavení a programů. Plynová změna zrychlení, automatické řízení zátěže, velká aktivní plocha pásu, nízká nástupní výška, ale také nezbytné bezpečnostní STOP lanko. To je jenom malý výčet toho, čím jsou vybaveny novodobé přístroje.

Ať už je použijete kdekoliv tak věřte, že vždy budou mít svůj přínos. Ve fitness centru a doma přispějí ke zlepšení vaší celkové fyzické kondice, naopak ve zdravotnictví se mohou stát vhodným nástrojem pro odhalení nejrůznějších obtíží a zároveň vám pomohou s rozhýbáním pohybového aparátu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top