Zdraví & sport

Nepodceňujte hodnoty EKG

EKG neboli elektrokardiogram je důležitým údajem, který rozhoduje o správné srdeční aktivitě každého z nás. A vzhledem k tomu, že srdce nás drží při životě, neměli bychom tyto hodnoty v žádném případě podceňovat.

Pokud máte nějaké potíže se srdcem, lékaři vás hospitalizují, napojí na moderní přístroje a zjistí správnou hodnotu EKG. Mnohdy však situace vyžaduje dlouhodobější měření, aby došlo ke sběru rozsáhlejšího množství dat. Nebojte, v takové okamžiku nemusíte dlouhodobě ležet v nemocnici, ale bude využito mobilních zařízení.

Mobilní přístroje pro měření EKG

Hodnoty EKGjsou dnes získávány těmi nejmodernějšími způsoby, o tom není žádných pochyb. Věděli jste ale o tom, že potřebné výsledky mohou být sbírány také ve vašem domácím prostředí? Ano, k tomu slouží speciální mobilní holtery, které jsou připevněny k tělu pacienta. Díky tomu, že jde o bezdrátové přístroje napájené za pomoci baterií, sběr dat může být realizován v době 24 až 48 hodin.

Takové EKG je mnohem více vypovídající oproti tomu, které by vám lékař provedl při jediné návštěvě nemocnice.

Klidové a zátěžové EKG

Výše zmiňovaná zařízení mobilního charakteru jsou přínosem v ještě jedné věci. Dokáží měřit EKG v klidu, ale také při jakékoliv fyzické zátěži. I to je někdy zapotřebí a lékařům to napoví mnohé o funkci vašeho srdce. Tato zařízení zároveň spolehlivě komunikují s nejrůznějšími lékařskými softwary, takže nasbíraná data lze vyhodnocovat z nejrůznějších úhlů pohledů.

Je zřejmé, že hodnoty EKG vlastního těla není dobré zlehčovat. Pokud se už rozhodnete pro návštěvu zdravotnického zařízení, volte takové, které je vybaveno právě těmito přístroji. Právě tam budete mít jistotu, že je vám věnována maximální péče a potřebná měření probíhají s tou největší přesností. Mobilní EKG jsou zkrátka hudbou budoucnosti.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top