Zdraví & sport

Víte, jak se v dnešní době měří krevní tlak?

Krevní tlak je velice důležitou hodnotou, kterou by měl mít každý člověk v optimálním rozpětí. Jde totiž o tlak, jímž krev působí na stěnu cévy, proto jej není radno v žádném případě podceňovat. A to jak při zvýšeném nebo naopak sníženém krevním tlaku. Rapidní výkyv oběma směry sebou přináší vždy něco špatného.

I z toho důvodu by měl člověk čas od času zajít na změření krevního tlaku. U nemocných pacientů by tento proces měl probíhat dokonce denně. Jenže, jak takové měření provést? Většina lidí zná pravděpodobně jen ruční měření od lékaře nebo zastaralé přístroje. Doba jde však kupředu.

Novodobé měření krevního tlaku

K měření tlaku je využíván ambulantní monitor krevního tlaku známý pod zkratkou ABPM. Někdy na něj můžete narazit i pod označením Holter TK nebo AMTK. Právě tento přístroj umožňuje snadné, rychlé, a hlavně přesné měření krevního tlaku, které bez sebemenšího problému zvládne i člověk doma.

Takové zařízení umí provádět několikahodinové záznamy, využívá oscilometrickou metodu měření a je odolné proti nejrůznějším artefaktům. Právě proto jej využívají moderní nemocniční a zdravotnická zařízení. A i díky tomu obvykle nese řadu prestižních ocenění přesnosti.

Proč právě mobilní ABPM?

Výše uvedené vlastnosti jsou pouze částí toho, co novodobé ambulantní monitory krevního tlaku nabízí. Vedle kompaktnosti je to například nízká hmotnost, odolnost nebo snadná komunikace s ambulantními přístroji. Právě následné zpracování dat slouží lékařům k vyhodnocení přesnější diagnózy u pacienta a ke stanovení té správné léčby.

ABPM neboli ambulantní monitor krevního tlaku je zkrátka praktickým přístrojem, který si můžete v odlehčené verzi zakoupit také domů. A pokud bojujete s nestálými hodnotami krevního tlaku, sami se pohodlně a rychle změříte a údaje zapíšete.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top