Zdraví & sport

Čištění ultrazvukem pomůže hledačům pokladů

zdroj: pixabay.com

Stále populárnější se stává outdoorová aktivita pro hledače pokladů. Člověk by až nedokázal uvěřit, kolik unikátních předmětů se může skrývat jen tak v hloubi pod hlínou. Ve většině případů se jedná o nějaké bezcenné tretky, ale občas se najde i něco neuvěřitelného a unikátního. Ať už se najdeme cokoliv, tak kovové materiály nikdy nenajdeme v prvotřídním stavu a často je potřeba dlouhého a pečlivého čištění. Máme pro vás návrh, jak ušetřit čas.

Použijte ultrazvukové čističky

Ano, přesně tak. Ultrazvukové čističky jsou velice oblíbeným způsobem čištění profesionálních pracovníků s kovem. Především ve šperkařství se potkáme s odborníky, kteří tento princip čištění aktivně používají. Maximální výhodou pro ultrazvukové čističky je bezesporu především jejich pečlivost v detailech. Tekutina, která rozpovídá za čištění materiálu, se totiž dostane do všech obtížných zákoutí mnohem lépe, než kterýkoliv pokus o mechanický styl očištění předmětu. Navíc obtížným drhnutím můžeme porušit měkké části kovu anebo již dost korodované. V tomto ohledu může i čistička uškodit, tak vždy nejdříve identifikujte kov o který se jedná a pracujte s čističkou, kterou dokonale znáte.

Skvělá i na čištění starých a zašlých mincí

Pokud nejste zrovna ta sorta hledačů, co hrozná ráda nachází fragmenty válečných konfliktů, tak je pro vás právě nález mince to nejhezčí. V zemi se válí spousta obyčejných mincí a občas doslova učiněné poklady a neuvěřitelné sumy, nebo s neuvěřitelnou sběratelskou hodnotou. Čištění mincí, které jsou posety unikátními záhyby a detaily, může být peklo, ale i v tomhle případě nám jsou k dispozici ultrazvukové čističky. Velice důležité je dát si pozor na materiál z měkčích kovů a slitin, které se mohou poškodit. Veškeré tvrdé kovy ale čistička bez potíží zpracuje.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top