Zdraví & sport

Proč je elektronická cigareta zdravější?

zdroj: pixabay.com


Od uvedení elektronických cigaret na trh v České republice neustále stoupá jejich oblíbenost. Spousta lidí se ale ptá, jak funguje a jak je to možné, že je o tolik zdravější? Aspektů proč to tak je, je rovnou několik a v dnešním článku si je všechny zmíníme.

Elektronické cigarety a e-liquid

E-liquid je pojem, kteří znají právě všichni, co elektronické cigarety používají. Liquid je v anglickém překladu tekutina a přesně tím je také v praxe v tomto případě. Jedná se o tekutou náplň, kterou elektronická cigareta vnitřním zpracováním přeměňuje v plynné skupenství, které uživatel vdechuje. Složení tekutiny nemá zhola nic podobného s původním konceptem a složením tabákové cigarety a tak je zcela odlišné přímými i vedlejšími látkami, vzniklými při kouření. Navíc při tvorbě náplní lze míchat různé příchutě a vůně. Svůj kuřácký požitek z elektronické cigarety si tak můžete plně personalisovat.

Pomáhá při odvykání

Kdokoliv, kdo byl hluboko v nikotinové pasti kuřáků a pokusil se z ní dostat striktním zákazem kouření, zjistil, že se jedná o opravdu obtížný a strastiplný úkol. Mimo trápení a touhy po dlouhou dobu vyžadovaném nikotinu tělo vnímá stres a většina končících kuřáků zároveň začne přirozeně přibírat. Elektronické cigarety jsou pro odvykání naopak ideálním pomocníkem. Zatím co u běžné cigarety bychom si pro snížení dávky museli vždy po menší části típnout a vyhodit, tak u elektronické cigarety jen budeme měnit její tekutou náplň a právě v ní snižovat postupně hladinu nikotinu. Tělo i mysl, se tak bude dlouhodobě a citlivě adaptovat na menší příjem nikotinu a zcela si na něj zvykne namísto nepříjemného šoku v jeho naprostém odmítnutí.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top