Zdraví & sport

Běhací pásy pro nemocniční zařízení

běžecké boty
pixabay.com

Zátěžové testy v nemocnici nejsou v současnosti ničím neobvyklým. Při takovém procesu dochází k podrobnému sledování lidského srdce, především za pomoci metody EKG. Je důsledně hlídána tepová frekvence a vyhodnocovány podrobné výsledky. Takové vyšetření dokáže vypovědět mnohé o lidském zdraví a u některých jedinců je jeho realizace zkrátka nezbytností.

Dnes se však v nemocnicích nespoléhají pouze na ergometry, které představují víceméně podobu jízdního kola. Velice využívaným doplňkem takových ordinací jsou i běhací pásy. Chůze či běh jsou totiž jedním z nejpřirozenějších pohybů vůbec, kdy je vhodné sledovat zátěž lidského těla.

Pokud dostanete pozvánku na takové vyšetření, pak se připravte na to, že běh či chůzi budete provozovat na stabilním a výkonném běhacím pásu. Jeho součástí je samozřejmě možnost nastavení nejrůznějších hodnot, jež se pak promítají do sledování pacienta. K tomu jsou využívány ještě další lékařská zařízení.

Kvalitní běhací pásy obvykle disponují praktickým sklonem do úrovně až 25 %. Rychlost se může pohybovat od nejpomalejšího kroku kolem 0,16 km/hod. až po celkem hodně rychlý běh 20 km/hod. Opomíjeno samozřejmě není ani na patřičnou nosnost přesahující 220 kg. Pomýšleno je zkrátka na všechny typy pacientů.

A jestliže máte obavy z takového přístroje, uklidníme vás. Běhací pásy tohoto typu mají například nízkou nástupní výšku, po stranách jsou vybaveny bezpečnostním bočním zábradlím a disponují i tím nejzásadnějším. A to je bezpečnostní STOP lanko, za které stačí trhnou a pohyb běhacího pásu bude okamžitě ukončen.

Tyto moderní nástroje s rozšířenou běžeckou plochou a plynulou akcelerací jsou přínosem v jakémkoliv zdravotnické zařízení, kde jsou prováděny fyzické zátěžové testy. V každém případě tato novodobá technika je nezbytností pro každou moderní kliniku s tímto zaměřením.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top