Zdraví & sport

S každou cigaretou si zkracujete život. Stojí vám to za to?

kouření
pixabay.com

Nikoho asi nepřekvapí, že nejrozšířenějším světovým zlozvykem je kouření. Počet kuřáků každoročně stoupá a rok co rok se do této skupiny přidávají noví a noví kuřáci, často i mladiství. Pokud kouříte, určitě víte, že vám tento nešvar ubližuje a že škodí vašemu zdraví. Ne nadarmo jsou krabičky s cigaretami plné odstrašujících obrázků a nápisů, jejichž cílem je apelovat na svědomí kuřáků a snažit se je přesvědčit, aby s tímto zlozvykem přestali.

Kouření postupně zabíjí

Zlé jazyky často tvrdí, že s každou další cigaretou si zatloukáte další hřebíček do rakve. Dobře, možná to nelze říci až takto, nicméně je pravda, že kouření viditelně zkracuje život, protože poškozuje zdraví a to má každý z nás jen jedno. A teď jedna otázka přímo na tělo: napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, jestli vám kouření opravdu stojí za to, že se třeba nedožijete tak vysokého věku?

Věřte nebo ne, i kouřit se dá zdravě

Že kouření není nic zdravého, víme asi všichni. Co ale většina kuřáků neví, je skutečnost, že i kouření může být zdravé – samozřejmě v rámci možností. Co tím máme na mysli? Určitě jste už někdy slyšeli o termínu elektronická cigareta, která se na trhu objevila před několika lety a doslova zaplavila celý svět. Na rozdíl od klasické cigarety totiž do těla, konkrétně do plic, kuřáka nevnáší dehet, který je pro naše zdraví tolik škodlivý. Funguje na principu páry, nezapáchá a dokonce její kouření vyjde i levněji.

Zamyslete se nad svým zdravím

Pokud vám váš zdravotní stav není lhostejný, zamyslete se nad tím, jestli právě zdravé kouření není ta cesta, kterou byste se měli vydat. Pakliže víte, že se tohoto zlozvyku nedokážete zbavit úplně, je rozhodně rozumnější přejít na elektronické cigarety, které jsou menší hrozbou a které vás zároveň nepřipraví o již zažitý stereotyp.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top