Zdraví & sport

Běhání miluje stále více Čechů

www.pixabay.com

Běh již od nepaměti patří k nejoblíbenějším sportům většiny Čechů. Podle odhadů se dostáváme až na počet 150 tisíc lidí. Jedním z prokazatelných důkazů jsou počty zúčastněných na maratonových a půlmaratonových závodech. Jedním z důvodů proč je tak oblíbený je ten, že je finančně nenáročný a v podstatě k němu nejsou potřeba žádné speciální doplňky.

run-1749410_960_720

Běh bývá ze začátku pro mnoho lidí velkým utrpením a to z důvodu velké únavy, ale právě díky němu se zlepšuje celková fyzička jedince a zároveň se stává jistým druhem relaxu. Je velmi důležité, rozvážně volit stravu před a po běhu, protože během a po běhu je vydáváno velké množství energie.

Nejlepší by bylo jíst správné jídlo po celý den. To znamená menší porce pravidelně s rozestupem 3 hodin. I 3 hodiny před během se můžete klasicky najíst. Největší podíl ve Vaší stravě by měly mít sacharidy a to minimálně 80%. Pokud se půjdete jen pomalu proběhnout, můžete do jídelníčku zařadit i bílkoviny, ale ne v žádném velkém množství. Můžete si dát například sýr, mléko nebo kousíček masa.

Nezapomínejte! Každý kvalitní sportovní výkon je ovlivněn jídelníčkem.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top