Zdraví & sport

Energetické nápoje škodí zdraví

Energetický nápoj
www.pixabay.com

Energetické a iontové nápoje si kupuje skoro každý z nás, aby si doplnil energii. Jejích cílem je totiž nás nastartovat, nakopnout a celkově zabránit únavě. Pro sportovce bývají některé nezbytným doplňkem stravy. Hlavní složka, která je v nich obsažena, je kofein. Ale i kreatin, sacharidy, maltodextrin, taurin, vitamín B a další.

Vznik energetických nápojů

Ačkoliv Vám asi přijde, že energy drinky jsou nápoji dnešní moderní doby, jste na omylu. Na trhu se pohybují už více než 20 let. Záměrem však bylo popíjet tento drink pouze příležitostně.

Pozor na své zdraví

Při požívaní těchto speciálních nápojů si však musíme dávat pozor, neboť nadměrným užíváním může nastat kofeinová intoxikace, která následně vyvolá srdeční arytmii, zvracení, tachykardii, záchvaty a další. Velmi oblíbena je kombinace energetického nápoje s alkoholem, který však sílu energy drinku ještě více zvyšuje.

Energetický nápoj s alkoholem

Velmi negativní vliv mají energetické drinky na zuby. A to hlavně kvůli obsahu cukru a kyselině fosforečné.

Hrozí z popíjení energetických nápojů úmrtí? Můžete zůstat v klidu, zdravému jedinci nic takového nehrozí, nicméně skutečně dlouhodobé popíjení není zdravé a může docházet k dehydrataci celého organizmu, pálení žáhy a problémům se srdcem a ledvinami.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top