Zdraví & sport

Bezpečnost při výškové práci, na co si dát pozor

pixabay.com

Občas potřebujete i vy sami na zahradě nebo na baráku udělat nějakou práci, která se klasifikuje jako výšková. Jenže mnohdy lidi opomíjejí naprosto základní bezpečnostní prvky a zásady jen z toho důvodu, že lezou například jen do výšky dvou metrů. Jenže i z této výšky může být pád na špatné místo naprosto osudným. Jak se tedy vybavit na takové práce i pro amatéry?

Volte správné počasí

Jednou z možností, jak se dost vyhnout šanci na jakýkoliv malér, je volba správného počasí. Pochopitelně nejhorším obdobím na jakékoliv úpravy exteriéru je zima. Námraza a sníh jsou opravdu zrádné, a navíc ani pro spoustu dělnických materiálů není zrovna ideální použití přímo v mrazivém počasí, protože by při schnutí mohl materiál popraskat nebo vlivem změny teplot i jednoduše měnit tvar. Stejně tak je ideální jakékoliv podobné práce vynechat v době dešťů nebo v mokru, ale na druhou stranu i rozpálená střecha uprostřed léta dokáže být opravdu zrádná.

Bezpečné pracovní oděvy a pracovní obuv jsou základ

Pokud pak chcete mít jistotu, že se i v nejhorší situaci nestane něco, čeho budete nadosmrti litovat, tak určitě sežeňte adekvátní pracovní oděvy a pracovní obuv k tomu co se chystáte dělat. Jakmile například lezete na stromy kvůli prořezu tak je naprosto ideální použití rukavic s ochranným patentem proti proříznutí, pokud by se cokoliv hnulo a vám ujel nástroj, nepřijdete o prsty.

Základem by ale rozhodně měla být ochranná přilba. K opravdu nepříjemnému poranění hlavy může dojít i kdykoliv během chůze a špatného pádu, teprve pak pokud padáte z jakékoliv výšky a s rizikem dopadu na tvrdý objekt nebo podlahu. Přilba přitom není ničím, co by bylo nepříjemné k nošení, nebo časovým zdržováním. Základní přilby najdete v odborných obchodech už jen za několik málo stovek korun a věřte, že se tato investice do bezpečnosti vyplatí ať už ji budete potřebovat, nebo ne.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top