Zdraví & sport

Holter je praktické zdravotnické zařízení

V oblasti zdravotnictví se lze setkat s nejrůznějšími výrazy. Jedním z nich je poměrně známý holter. Ten možná bude znát spousta čtenářů tohoto článků, jiní zase nikoliv. Ať tak či onak, v následujících řádcích se jistě dozvíte spoustu přínosných informací o tom, co je to holter, jak funguje a kde ho využít.

Co je to holter?

Ve zkratce lze říci, že holter je vlastně určitý druh záznamového zařízení, které je schopno prostřednictvím speciálních prvků připevněných na tělo pacienta sbírat požadované hodnoty. Výhodou tohoto přístroje je maximální mobilita. To znamená, že se nejedná o žádný velký přístroj na čtyřech kolečkách, jak by si mohl, kdo myslet.

Holter je podstatně menší a důmyslnější. Díky tomu, že funguje na akumulátory, lze jej snadno přenášet připevněný na těle pacienta. To zaručuje sledování daných funkcí těla při nejrůznějších aktivitách. Některé z nich je třeba sbírat v klidu, jiné zase při aktivitě.

Jak vypadá holter?

Pokud jde o jeho nejčastější využití, je to celkem jasné. Je to holter EKG, který slouží pro zaznamenávání aktivity srdeční činnosti. Přístroje tohoto typu se vyznačují vysokou přesností, mají malý displej pro okamžité sledování naměřených hodnot a zároveň jednoduché ovládání. Nasbíraná data jsou následně přenášena do speciálních vyhodnocovacích programů, z nichž lékař může diagnostikovat bezpočet zdravotních problémů a komplikací.

Profesionální holter se dá použít také pro ambulantní monitorování krevního tlaku ABPM. V tomto případě jde o trochu jiný typ přístroje, který má však velice podobnou velikost a předkládá obdobné funkce. Jen umí měřit něco trochu jiného. Takového holtery jsou schopny zaznamenávat potřebné hodnoty 24 až 48 hodin podle toho, co je zapotřebí.

Na závěr je třeba zmínit také to, že holter není rozhodně spojován s žádným bolestivým vyšetřením, ba naopak. Nebudete o něm vůbec vědět.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top