Bydlení

Chcete podat výpověď z nájmu?

zdroj: pixabay.com

Rozhodli jste se, že chcete vypovědět svou aktuální nájemní smlouvu? Našli jste si lepší byt? Už si nemůžete dovolit platit současnou výši nájmu? Nebo se stěhujete do jiného města? Důvodů, pro které je možné smlouvu vypovědět, může být několik. Jak správně postupovat?

Výpověď z nájmu formou dohody

Asi nejjednodušší a zároveň nejpohodlnější varianta výpovědi z nájmu jak pro nájemce, tak pro pronajímatele, je výpověď dohodou. V tomto případě stačí najít kompromis, na který obě strany přistoupí a je tzv. vymalováno. Pokud ani na jedné straně není žádná překážka, můžete podat písemné uzavření, což vyžaduje občanský zákoník. Dohoda o ukončení nájmu by měla obsahovat jména obou smluvních stran, označení bytu, kterého se výpověď týká, chybět nesmí vyjádření souhlasu s tím, koho se výpověď týká a určení, kdy nájemní smlouva končí.

Ukončení nájmu v zastoupení

Výpověď z nájmu nemusíte podepsat vy sami, je možné ji nechat podepsat zástupcem, který ale musí mít vaši plnou moc. Pakliže jste v nájmu společně s manželkou/manželem, pak je nutné, abyste byli přítomni oba dva, není bohužel možné, aby dohodu o ukončení nájmu podepsal pouze jeden z partnerů. I to lze ale řešit plnou mocí toho druhého, takže i tudy by vedla cesta.

Když musíte podat výpověď

Pakliže ve vašem případě z jakéhokoli důvodu není možná dohoda s majitelem nemovitosti, pak budete v případě, kdy budete chtít ukončit nájemní smlouvu, nuceni podat výpověď. Podle občanského zákoníku musí být výpověď z nájmu vždy podaná písemně – informační email, ve kterém majiteli nemovitosti sdělíte, že dáváte výpověď z nájmu, musí obsahovat elektronický podpis, jinak není považována jako oficiálně podaná.

Pokud byste si s výpovědí z nájmu nevěděli rady, poradí vám i realitní kancelář, ve které se můžete zeptat na potřebné informace.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top