Zdraví & sport

Chcete se stát hledači pokladů? Pomůžeme vám, jak začít a jak se o své nálezy starat

pixabay.com

Spoustu lidí v posledních letech začíná bavit hledání pokladů v přírodě. Hledači se množí a s nimi i často zajímavé nálezy. Jak začít s hledáním pokladů v přírodě a co vše budete jen do úplných počátků potřebovat? Podíváme se v dnešním článků.

Začít se dá i s domácím detektorem nebo silným magnetem

V naprosté většině případů se vyhledávají kovové předměty, protože mimo jiných vlastností v půdě a vodě vydrží i velice dlouhou dobu kvalitně zachovalé. Kovy jsou tak předmětem hledání. Pokud hledáme v půdě, tak se neobejdeme bez detektorů kovů. Ty se už od začátečnických dají pořídit za pár tisíc korun anebo se dají jen za několik set korun poskládat, pokud máte přístup k součástkám a trochu šikovné ruce. Návody najdete různé po internetu a opravdu fungují. Stále to ale berte jako počáteční kousek, který časem budete určitě měnit. Domácí detektory totiž mnohdy bývají nepřesné například v křemičité půdě či v moment, kdy je půda hodně provlhlá. Až ty profesionální pak tyto druhy rušení dokáží eliminovat a vyčistit.

Lovení pomocí magnetů se pak nazývá magnet fishing a většinou se provádí například ve městech poblíž mostů. Parta nadšenců z Prahy například takhle hledá zbraně a munici z druhé světové války a pražského povstání, které zde po bojích zůstaly v konkrétních zónách.

Ultrazvukové čističky se postarají o vyčištění

Čištění je pak občas velice obtížnou záležitostí. Nálezy totiž mohou být různé poškozené a jejich čištění tak nemusí být jednoduché a někdy dokonce i nemožné manuální cestou. Ultrazvukové čističky jsou pak skvělou alternativou k tomu, jak kvalitně očistit i složité předměty, a to vše udělat jak s maximální péčí a efektivitou, tak i beze strachu z poškození. Ceny ultrazvukových čističek se pohybují podle výkonu a rozměrů a každý si zajisté najde svůj ideál.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top