Zdraví & sport

EKG lze naměřit snáz, než si myslíte

Hodnoty EKG jsou pro lékaře velice přínosné. Vypovídají totiž o správné funkčnosti srdce pacienta. Pokud trpíte obtížemi spojenými se srdeční aktivitou, pak vás elektrokardiogram, respektive toto vyšetření asi nemine. Spousta lidí však nemá představu, jak takové zjišťování hodnot probírá. Mnozí si dokonce myslí, že když jde o srdce, půjde o něco bolestivého a nepříjemného. Z toho omylu vás však vyvede jediné slovo holter a pochopitelně i následující řádky, kde vám vše vysvětlíme.

K čemu slouží holter EKG?

HolterEKG je ve své podstatě miniaturním záznamníkem. Obvykle jde o tříkanálové zařízení, jehož největší přednost spočívá v mobilitě. Stačí připnout na tělo pacienta několik sond napojených právě na holter a může začít měření. Ona zmiňovaná mobilita je zajištěna díky funkčnosti na akumulátorové články.

To se sebou přináší pochopitelně řadu výhod. Například to, že holter lze využít nejenom v klidu, ale také když je pacient v zátěži. V takovém případě dochází k měření zátěžového EKG. Pokud jde o technické parametry takových přístrojů, jsou velice jasné a účelné. Je to hardwarová detekce PM, široká vzorkovací frekvence, ale také možnost přenášet nasbíraná data do počítače za pomoci USB čtečky karet.

Bohaté rozšíření holteru

Holter dnes už není jen výsadou moderních klinik, ale naprosto běžně na něj narazíte v jakékoliv nemocnici. Zdravotnická zařízení nejrůznějšího typu jdou zkrátka s dobou a tento praktický nástroj je pro měření EKG, jako stvořený. Ostatně, dostupný je v různých variantách provedení. Některé z nich dokonce umožňují využívat i libovolné přídavné moduly rozšiřující možnosti holteru. Jestliže vás tedy čeká návštěva lékaře a ten před vás postaví holter připravený k měření, můžete si být jisti, že nepůjde o nic bolestivého a obtěžujícího. Ostatně, buďme rádi, že zdravotnické přístroje tohoto typu existují.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top