Zdraví & sport

K měření EKG slouží moderní přístroje

Ti, kdo čas od času musí navštívit nemocnici nebo zdravotnickou kliniku kvůli nějakému vyšetření si jistě mohli povšimnout, jakým tempem dochází k vybavování takových prostor moderní technikou. Objevují se stále nové a nové přístroje pomáhající diagnostikovat lidské zdraví. A to se týká také EKG, na které se v tomto článku trochu blíže zaměříme. Hned v úvodu je třeba prozradit, že za touto zkratkou se skrývá vyšetření správné funkčnosti srdce neboli elektrokardiogram.

Moderní přístroje EKG

EKG přístroje nabývají pochopitelně nejrůznějších podob podle výrobce a konkrétního modelu. Pokud jde o produkty určené pro nemocnice, obvykle představují jeden komplexní celek. To znamená mobilní vozík na kolečkách, který lze snadno a pohodlně přepravit na místo, kde je třeba. Jeho součástí je pak velký displej zobrazující potřebné výsledky. Mnohdy nechybní ani tiskárna, na níž je možné obratem vytisknout výsledky EKG.

Výjimkou nejsou ani bezdrátové varianty. To znamená modul připevněný na tělo pacienta, který přenáší výsledky bezdrátově do počítače. Takové výrobky nachází své užití třeba na ambulancích a podobných působištích. Všude tam, kde je zapotřebí měřit EKG přesně a rychle.

Různé měření EKG

Není pochopitelně EKG jako EKG. V závislosti na konkrétních požadavcích lékaře bývají u pacientů zjišťovány odlišné výsledky tohoto měření. Typicky jde například o klidové EKG, jemuž kontruje zátěžové EKG. Takové měření je prováděno při zátěži. To znamená, že pacient má na sobě připevněny sondy snímající činnost srdce, a přitom vykonává určitou činnost. S pomocí výše popisovaných přístrojů je možné měřit nejrůznější hodnoty EKG, které jsou zapotřebí pro stanovení diagnózy nebo odhalení nejrůznějších obtíží.

Nezbývá než konstatovat, že rychlý vývoj této zdravotnické techniky je na místě, protože pak dokáže přinášet přesné a rychlé výsledky dle požadavků lékařů.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top