Zdraví & sport

Jak v současnosti probíhá ergometrie?

Pojem ergometrie je ve zdravotnictví jako doma. Mezi běžnými lidmi nemusí být význam tohoto slova moc dobře znám. Proto se vám jej nyní pokusíme přiblížit a přinést i spoustu dalších hodnotných informací. V první řadě zmíníme, že ergometrie je ve své podstatě neinvazivní vyšetřovací metoda. Právě s pomocí této metody dochází ke sledování srdeční aktivity, a to při určité zátěži. V takový okamžik se totiž mohou objevovat problémy, na které by lékař při měření klidového EKG možná vůbec nenarazil.

Ergometrie v praxi

Ergometrie je do jisté míry složitá věda, kterou však v plném rozsahu provádí přístroje. Jde o dvanácti svodová, respektive kanálová zařízení, s nimiž je možné měřit požadované hodnoty. Taková technika je samozřejmě doplněna o nejrůznější moduly sloužící právě pro získávání nezbytných dat.

Takový modul může rozšířit přístroj pro měření klidového EKG na moderní zařízení umožňují měření zátěžového EKG. To lékařům značně obohacuje možnosti a pacientům ve výsledku zachraňuje životy. Ergometrie tedy není jenom o přístrojích, ale také o profesionální a odladěné softwarové výbavě. Teprve pak je dosaženo daných výsledků.

Co všechno umí moderní ergometrie?

Výše popisovaná zařízení a programy disponují intuitivním a jednoduchým ovládáním, což je pro lékaře jistě hodně důležité. Nechybí třeba manuální úprava formátu aktivního protokolu, naprostou samozřejmostí je automatické řízení ergometrů a v neposlední řadě je umožněn také rychlý tisk kompletního EKG. Je jasné, že ergometrie ušla za poslední dobu celkem velký kus cesty a z pohledu vybavenosti toho nabízí více než dost.

Když budete pozváni na vyšetření, které bude spojeno s ergometrií, tak si buďte jisti, že nepůjde o nic bolestivého a díky moderním technologiím a odbornosti lékařů budete v těch nejlepších rukách.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top