Zdraví & sport

Co byste měli dodržovat pro opravdu kvalitní spánek?

unsplash.com

Spánek je pro nás jednou z těch nejdůležitějších věcí. Kdykoliv odpočíváme, tak v našem těle probíhá celá řada regeneračních procesů, které jsou extrémně podstatné pro naše fyzické i psychické zdraví. Z toho také vyplývá, že pokud naopak spánek není dostatečně dlouhý nebo kvalitní, tak to může mít následky.

V praxi to většinou nepoznáte, pokud jde o občasné horší spaní. Jenže zcela naopak to poznáte v moment, kdy se jedná o dlouhodobý stav. A to velice nepříjemně. Co ale můžete udělat k tomu, abyste měli spánek opravdu kvalitní?

Minimalizujte světla v místnosti

Během spánku by naše tělo mělo být vystaveno víceméně úplné tmě. Proto byste se měli snažit v místnosti navodit, pokud možno co nejtmavší prostředí vůbec bude možné. Podle vědců jsou dokonce jednou z nejhorších věcí ostrá LED světla, která blokují vyplavování spánkových hormonů. Proto se snažte zakrýt především ta.

Pravidelně obměňujte svoje spaní

Ať už se budeme bavit o matracích nebo povlečení, je potřeba je pravidelně obměňovat. Právě matrace jsou často kamenem úrazu. Přitom například levné matrace z PUR pěny jsou jednou z možností, jak koupit matrace za hubičku a přesto kvalitní. Samotné povlečení by pak mělo být pravidelně prané, abyste se v něm cítili maximálně pohodlně a mohli se uvolnit.

Pokuste se o ideální teplotu v místnosti

Jedním z největších problémů pro náš spánek může být přetopená nebo vydýchaná místnost. Pokud se s takovými problémy potýkáte také vy, tak nejspíše nejvíce pocítíte podobné účinky na kvalitě usínání nežli samotného spánku. Proto se snažte vždy před spánkem místnost co nejlépe vyvětrat. Ideální teplotou by mělo být přibližně 18°C. V takové teplotě vám rozhodně nehrozí žádné nachlazení, ale přitom už je teplota dost nízká na to, aby tělo samo navázalo klidný režim.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top