Bydlení

Co dělat s přebytečnou nemovitostí? Prodat, nebo pronajmout? Zde máte pro a proti

pixabay.con

Občas se stane, že člověk nějakým způsobem přijde k nemovitosti, o kterou ztratil zájem, nebo ji nabyl zcela nečekaně a ani ji nehodlá využívat. Jednoznačně pak přichází na řadu jakékoliv užití nemovitosti. Jaké ale může být to pravé? Prodej, nebo pronájem?

Prodej je rychlý a jednoduchý, časem ale můžete litovat

Prodej nemovitosti je většinou hned první nápad, který takovým nechtěným majitelům vleze do hlavy. Ne vždy ale může být nápadem správným. Například v případě nemovitostí v Praze a těsném okolí se cena neustále zvyšuje a vámi prodaná nemovitost by mohla mít za pár let cenu vyšší klidně i o celé desítky, či stovky tisíc korun.

Na druhé straně barikády ale stojí vidina příjemně vysoké části peněz, kterou získáte jednorázově a bez jakýchkoliv obav z problémů, které byste jinak mohli řešit při pronajímání. Je tak potřeba pečlivě promyslet, jaká z voleb pro vás bude výhodnější.

Nevěříte si na pronájem? Správa činžovních domů, bytů a nemovitostí vás podpoří

Důvodem, proč se spousta lidí vyhýbá pronájmům a nevěří si na ně, je především riziko nepříjemností, které u prodeje doopravdy nemusíte, jakkoliv řešit. Výměnou za tyhle nepříjemnosti ale máte využívanou nemovitost, která se vám ve financích neustále navrací po částech zpátky a za určitou dobu může nabýt mnohem větší hodnotu, než za kterou byste ji původně prodali.

Právě s problémy, které mohou vzniknout běžným pronajímáním nám mají pomoci služby jako je správa činžovních domů, správa bytů či jakýchkoliv dalších nemovitostí. Jedná se o službu realitní kanceláře, která má za úkol napomáhat a zabezpečovat podnikání v moment, kdy majitel nemovitosti pronajímá některou její část nebo celek. Cena i rozsah služby se pochopitelně orientuje podle velikosti nemovitosti a jejího užití. Bere ovšem ohled například i na potencionální zisk a zabraňuje tak ztrátám.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top