Auto-Moto

Co je nutné vědět, pokud se rozhodnete pro přechod k elektromobilitě

Elektromobilita je rozhodně krokem kupředu nejen pro nás jako jedince, ale pro celou planetu. Díky ní je mnohem jednodušší cestovat s tím, že nezanecháváte výraznou uhlíkovou stopu. Mimo toho je navíc důležité zmínit, což uděláme, že nemusíte nutně být závislí na centrální energetické síti.

Zkrátka výhod, které vám může přechod na elektromobilitu přinést, není zrovna málo. A my se dnes podíváme na to, co byste si rozhodně při takovém přemýšlení neměli nechat ujít.

Jaký je efektivní dojezd elektromobilů?

Zpočátku se jednalo o opravdu velice často řešené téma. Dojezd elektromobilů u prvních generací totiž nebyl zrovna vlastností, za kterou by si mohli výrobci rozdávat medaile. Spíše naopak se dostali daleko pod očekávání.

Dnes už ale počítejte s tím, že vyšší stovky kilometrů nejsou problémem. Kvalitní elektromobily uvádí dojezdy většinou mezi čtyřmi až šesti sty kilometry. To dokonce postačí i na cesty na dovolenou, protože nabíjecí stanice pro elektromobily jsou dnes mnohem rychlejší.

Nabíjení je již mnohem efektivnější

A právě u nabíjení zůstaneme, protože je velice důležitou věcí. V první řadě je nutné říct, že samotná nabíjecí místa jsou opravdu mnohem dostupnější. Najdeme je dnes víceméně v každém městě, a v zahraničí jsou pak v násobně větším počtu. Přitom nabíjecí stanice pro elektromobily dnes mohou v horizontu čtvrt hodiny připravit vůz na další desítky a stovky kilometrů. Mýty o čekání trvajícím hodiny tak rozhodně nejsou pravdou, protože nabitu můžete mít asi za stejnou dobu, jako kdybyste si dali při klasickém tankování paliva klidné kafíčko.

Opravdu díky fotovoltaice lze jezdit „zdarma“?

Poslední téma se bude věnovat také dobíjení vozidel, ale z trochu jiného úhlu pohledu. Tentokrát se totiž podíváme na dobíjení pomocí domácí fotovoltaické elektrárny. Samotná elektrárna není rozhodně levnou záležitostí, ale v ušetřených kilometrech se vám vrátí. Většinou to funguje tak, že nabíjecí stanice pro elektromobily má výkonnou baterii. Proto tak můžete z fotovoltaiky i schraňovat energii, dokud nebude potřeba vůz připojit a dobít.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top