Auto-Moto

Co je to AdBlue, jakou má funkci a jak se skladuje?

pixabay.com

Pokud se alespoň trošku pohybujete v motorismu, nebo pravidelně sledujete zprávy a novinky, tak byste určitě měli někdy slyšet pojem AdBlue. Jedná se o druh přídavného paliva, které se používá pro kamiony napříč evropskou dopravou.

Má význam především v ohledu zvyšování ekologie dopravy napříč Evropou a postupem času se stal povinnou součástí motorů v této oblasti. V rámci dnešního článku si o AdBlue řekneme rozhodně mnohem více.

Co, že to AdBlue technologicky vůbec je?

Jedná se o druh močoviny, která je částečně přírodního a částečně syntetického původu. Je to nažloutlá tekutina bez výraznějšího zápachu, která je typická pro používání v kamionové dopravě. Její základní funkcí je zvýšení efektivity spalování naftových motorů.

To neznamená, že by dokázala nějakým způsobem zvýšit výkon motoru jako takového, to rozhodně ne. Stará se ale o to, aby docházelo k efektivnímu spalování zbytkových prvků. U starších motorů se totiž stávalo, že přicházela do vzduchu spousta zplodin s dieselových pohonů, které tak byly značně neekologické. Díky působení AdBlue v dané části pohonu ale prochází všechny výfukové plyny ještě další filtrací a rozkladem. Z výfuku tak odchází opravdu jednoduché, čisté prvky, které podporují ekologii dopravy v Evropě.

Jak se AdBlue skladuje?

Nejedná se rozhodně o druh paliva, které by bylo stejně, nebo dokonce výrazně těkavé, než nafta či benzín. I tak je ale pro AdBlue potřeba speciálního skladování. Pokud zrovna není natankované ve voze, tak jsou pro něj vyráběny nádrže na AdBlue. Většinou je poznáte podle toho, že se odlišují výraznou modrou barvou. Ta se používá pro jejich jednoduchou identifikaci od ostatních druhů nádrží. Technicky se ale jedná o velice podobné nádrže těm, které se používají na uchovávání nafty či benzínu, nebo spousty dalších chemických látek.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top