Zdraví & sport

Co může být špatně, pokud trpíte častou bolestí zad?

pixabay.com

Časté bolesti zad jsou bohužel poměrně běžnou situací. Pro mnoho lidí pramení z fyzického pracovního nebo sportovního vytížení a dobře proto ví, odkud se bolest zad bere. Pro mnohé naopak bolest zad přichází najednou a bez jakéhokoliv fyzického zatížení. Mnohdy za to mohou nedostatky v životosprávě nebo pohybu, které se opakují ve spoustě případů.

Levné matrace o nekvalitních dodavatelů

Pokud chcete koupit opravdu velice kvalitní matraci, tak to mnohdy stojí vysoké finanční částky. Toho se spousta lidí zalekne, nebo si to zkrátka nemůže dovolit. Volí proto raději levné matrace od neověřených výrobců.

To ale může být zdrojem mnoha nepříjemností. Mohou být zdrojem únavy z nedostatečně hlubokého spánku, nebo již zmíněné bolesti zad a krční páteře. Existují přitom možností, jak i vysoce kvalitní matrace pořídit levně. České matrace tradičních výrobců jsou na trhu široce k dostání a za příznivé ceny.

Příliš časté sezení a nekvalitní posed

Pro spoustu lidí může být hlavním zdrojem bolesti až moc času tráveného v sedě. Bohužel s tím mnozí nic nemohou udělat, protože tráví tento čas při studiu nebo při práci. Pokud ale máte možnost přizpůsobit svoje prostředí, tak se určitě podívejte po pohodlné a kvalitní židli. Kvalitní židle by měla mít hlavně dostatečně vysoká opěrátka, oporu v bedrech a také kam opřít hlavu. Namísto předklánění se tak naučíte sedět vzpřímeně.

Málo přirozeného pohybu

Při častých bolestech zad zkuste občas vynechat cestu autem a jděte se projít například jen do obchodu. Bolesti zad totiž mohou pramenit i z oslabeného středu těla. Ne každý má odhodlání a náladu cvičit, ale už jenom tím, že se budete držet v přirozeném postoji častěji během dne, pomáháte udržení kvalitní křivky zad. Ta je důležitá, protože vedle bolestí může dojít až k zakřivení páteře.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top