Bydlení

Co všechno budete potřebovat na rekonstrukci podlah v domácnosti?

pixabay.com

Rekonstrukce podlah jsou jednou z věcí, které mohou stát spoustu peněz. I proto se je rozhodně velká část šikovných lidí snaží udělat samostatně. K tomu je ale běžně potřeba velkého množství materiálu, pomůcek a mnohdy se některé činnosti nedají dělat jen v jednom člověku. Pro kutily, kteří se pokusili zrealizovat rekonstrukci podlahy tak přinášíme několik tipů, na které musíte myslet.

Myslete na kvalitní pracovní oděvy a obuv

Pokud chcete kvalitně rekonstruovat podlahu, tak budete za každou cenu potřebovat trávit spoustu času na zemi a na kolenou. To může být dost nepříjemné, pokud nebudete mít k dispozici kvalitní pracovní oděvy a vedle toho i pracovní obuv. Na tak složitou věc, jakou je rekonstrukce podlahy, tak nikdy nešetřete využitím kvalitních doplňků. Jinak můžete po prvním dni práce nepříjemně trpět na bolesti odřených kolen.

Mějte po ruce všechno potřebné vybavení

Nešetřete také na tom, jaké všechno vybavení budete mít při rekonstrukci po ruce. Pochopitelně tady rozhoduje, jakou podlahu zkoušíte zrekonstruovat. Pokud se pokoušíte o rekonstrukci klasického lina, nebo koberce, tak nepotřebujete nic víc, než špachtli a nůž pro podlaháře. Pokud ale budete pracovat s obtížnějšími materiály, jako může být marmoleum nebo dřevěná podlaha, tak budete potřebovat spoustu specifického vybavení navíc.

Na nivelační stěrku nikdy nebuďte sami

Jednou z věcí u které budete nejspíše potřebovat pomoc, je nivelační stěrka. Jedná se většinou o sádrovou nebo epoxidovou stěrku, která vyrovnává podlahu do vodorovné hladiny. Problémem ale je, že je potřeba s ní pracovat okamžitě poté, co ji dobře namícháte. I pro profesionály je obtížné větší prostory dělat samostatně, protože na spoji musí být vždy nivelační stěrka „živá“, tedy nezaschlá. Ideálně si tak najděte alespoň jednoho kamaráda, který vám pomůže při míchání a roztahování stěrky.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top