Bydlení

Ochraňte svůj byt před nepoctivými nájemníky, zde máte několik způsobů, jak

pixabay.com

Nepoctiví nájemníci jsou tím, s čím se určitě celá řada lidí mohla bohužel potkat. Občas je pravda, že se nájemník může dostat do finanční tísně či problémů, které i sebevíc poctivé osobě nedovolí platit všechny svoje závazky. Na druhé straně ale většinou potkáváme lidi, pro které je neplacení závazků víceméně denní rutina, a dlouhodobě se jim vyhýbají. Ubytování takové osoby se tak může stát učiněnou noční můrou. Jsou ale způsoby, jak se i před těmito můrami efektivně ubránit.

Všechny svoje klienty nejdřív ověřte

Mnozí by to mohli brát jako zbytečné zasahování do soukromí, ale jde tady přeci o vaše vlastní bezpečí a majetek! Každého klienta, kterého ubytujete, byste v první řadě měli ověřit. To znamená, že přes iniciále, které vám stejně k podpisu nájemní smlouvy musí poskytnout, můžete nahlédnout do veřejných registrů. Jde hlavně o registry dlužníků. Pokud má tedy potencionální nájemník problémy s placením, vše tady zjistíte.

Spolehněte se na správu nemovitostí

Správa nemovitostí, a konkrétně správa bytů v našem případě, se mimo jiné stará o obsazení nemovitosti. To znamená, že do ní dokáže sehnat nájemníky a zároveň má pochopitelně více možností, jak si je ověřit, než vy jako soukromá osoba. Smí například nahlédnout i do registrů, kde nejsou dlužníci, ale i plátci hypoték a půjček. Dokáže tak odhalit i osoby, které sice nejsou dlužníky, ale jsou na hraně schopnosti platit nájemné.

Výše vratné kauce od tří nájmů

Pokud dáte vysokou vratnou kauci, tak tím automaticky odradíte osoby ve finanční tísni a především nepoctivé nájemníky. Pokud si navíc řeknete o kauci, která bude čítat alespoň tři nájmy, tak máte i velké množství peněz, kterými můžete případné ztráty na majetku či financích jednoduše nahradit.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top