Zdraví & sport

Darujte svým blízkým zdravotní obuv

zdravotní obuv
pixabay.com

Vánoce nám pomalu klepou na dveře. To znamená pořídit poslední dárečky, zabalit a užívat si vánoční pohodu. Řešíte však stejný problém jako mnoho jiných mužů, kterým je to, že vlastně vůbec nemáte nápad na žádný pěkný dárek? Co takhle to vzít za trochu jiný konec a darovat něco, co podpoří dobrý zdravotní stav obdarovaného? Na mysli máme momentálně zdravotní obuv.

Pomozte od zdravotních problémů

Trápí vaše blízké bolesti zad, kloubů nebo nohou? Mnohokrát si ani neuvědomujeme, jak moc jsou nohy každý den zatěžovány, a že nevhodně zvolená obuv může zapříčinit mnoho zdravotních obtíží. Vzpomeňte si, jak kolikrát někde jen tak postáváte, pak čekáte ve frontě nebo na autobus. To vše představuje pro nohy zátěž. Stačí však vhodně zvolit obuv a hned se celému tělu uleví. Tak proč něco takého nedarovat svým blízkým?

Jak vybrat zdravotní obuv?

Na začátek si musíme říct, že je důležité, aby byla obuv ergonomická, pružná špička je základem. Tvar obuvi by měl kopírovat tvar chodidla. Zajistí tak pohodlí po celou dobu chůze. Proto rozhodně věnuje velkou pozornost tvaru boty. Podpatky zapříčiňují problémy s páteří, proto pokud budete volit obuv pro ženy, zapomeňte na vysoké podpatky. Nicméně pokud i přesto podpatek chtít budete, volte o velikosti 4 centimetrů a nižší. Kvalitní zdravotní obuv bude vyrobena z přírodních materiálů, které jsou prodyšné a příjemné na nošení. Výhodou je pořádná podrážka, která snižuje pravděpodobnost uklouznutí. Antibakteriální úprava obuvi také není od věci. Pokud jste někde slyšely mýty o tom, že nejlepší boty jsou s masážní úpravou tak to není tak zcela pravda. Pokud chcete, aby měl dotyčný obuv na běžné nošení, masážní boty nejsou to pravé ořechové. Raději volte otočnou stélku, která z jedné strany příjemně masíruje, následně si je však možnost ji přetočit na hladkou stranu.

Shrnutí

Na závěr si dovolíme upozornit na to, že zdravotní obuv se vyrábí i v moderním, slušivém designu a rozhodně neplatí to, že čím je dražší, tím lepší je.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top